#1 Stalowi: Paweł i jego bieg z Bieszczad nad morze

31 Października 2019, godzina 13:21, autor: Tomasz Flakowski

Paweł Hanulak, od wielu lat związany ze Stalą, jest miłośnikiem biegania i swoją pasję postanowił podzielić z potrzebującymi.

Bieg HanulakPierwszy artykuł z cyklu "Stalowi", który opowiada o niezwykłych (i zwykłych) hobby, zainteresowaniach i przedsięwzięciach kibiców naszej ukochanej Stali Rzeszów, zaczynamy z wysokiego c, bowiem to właśnie dzisiejszego ranka (31 października 2019 r. - przyp.) wyruszyła wyjątkowa „biegowa” podróż byłego zawodnika i członka biura prasowego, a obecnie też naszego wiernego kibica, rzeszowianina, Pawła Hanulaka, który postawił sobie za cel przebiec dystans z Rzeszowa aż do Gdańska, czyli łącznie... ponad 600 kilometrów!

Cała podróż będzie trwała 8 dni i będzie odbywać się etapami. Szczegółowa ich rozpiska przedstawia się następująco:

31.10.2019 - Etap 1 – Rzeszów – Sandomierz (przez Trzebownisko, Kolbuszową, Nową Dębę oraz Tarnobrzeg) -  ok. 85 km.

1.11.2019 - Etap 2 – Sandomierz – Radom (przez Ożarów, Sienno oraz Skaryszew) – ok. 100 km.

Będzie to jeden z najdłuższych odcinków w ciągu całej ośmiodniowej wyprawy, a do tego wypada w święto, więc prawdopodobnie będzie to dodatkowym utrudnieniem

2.11.2019 Etap 3 – Radom – Warszawa – ok. 100 km.

3.11.2019 - Etap 4 – Warszawa – Płońsk – ok. 80 km.

4.11.2019 - Etap 5 – Płońsk – Okalewko – ok. 85 km.

5.11.2019 - Etap 6 – Okalewko – Grudziądz – ok. 80 km.

6.11.2019 - Etap 7 – Grudziądz – Pelplin – ok. 62 km

7.11.2019 - Etap 8 – Pelplin – Gdańsk plaża – ok. 60 km (META)

Warto podkreślić, że inicjatywa ma również swoją charytatywną stronę, gdyż połączona jest ze zbiórką dla Stowarzyszenia na rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „Bruno” w Rzeszowie, które od prawie 10 lat pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami poprzez m.in. rehabilitację czy też prowadząc dla nich różnego rodzaju terapie. Podstawą działalności rzeszowskiego „Bruna” jest prowadzenie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „INA” w którym dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi realizują obowiązek wychowania przedszkolnego, obowiązek szkolny i obowiązek nauki, zaś dzieci z niepełnosprawnością i nią zagrożone uczestniczą w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju.

Paweł podjął wyjątkowe wyzwanie w szczytnym celu. Biegowa wyprawa na tak dużym odcinku będzie wymagała od niego niezwykłego hartu ducha. Szczególnie istotne będzie dla niego każde wsparcie podczas samego biegu więc serdecznie zachęcamy każdego, kto chciałby w jakikolwiek sposób wspomóc tę inicjatywę do kibicowania mu na trasie i włączenie się w tą akcję – powiedział Jakub Zaczkiewicz, rzecznik prasowy wyprawy.

Dumna z wyjątkowej inicjatywy i całego przedsięwzięcia Pawła społeczność Stali Rzeszów mocno trzyma kciuki za powodzenie całej wyprawy i zachęca do udziału w zbiórce. Z pewnością będziemy też śledzić tę piękną historię i postaramy się informować Was o jego postępach. Go Paweł, Go!

Więcej szczegółów oraz bieżące relacje z wydarzenia można śledzić na oficjalnym fanpage`u wydarzenia: https://m.facebook.com/hajny.run/

REKLAMA
reklama