Co słychać u sobotnich rywali obu Stali w Pucharze Polski?

18 Lipca 2014, godzina 00:24, autor: Grzegorz Szalacha

Zapraszamy do przeczytania informacji o naszych rywalach w sobotnich meczach Pucharu Polski.

2014.03.15 Concordia Elbląg

W sobotę dwie drużyny Stali Rzeszów zagrają w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski.
Rywalizację w samo południe rozpocznie Stal II Rzeszów która zagra ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
Drużyna Świtu lata świetności zdaje się mieć za sobą. O ile rok temu (dzięki brakowi licencji dla Resovii i Unii Tarnów) Świt utrzymał się w II lidze, to ostatni sezon potwierdził tę tendencję – po zajęciu ostatniego miejsca, nowodworzanie spadli do III ligi.
Świt rozpoczął przygotowania pod okiem dotychczasowego trenera Igora Gołaszewskiego. Cel na nowy sezon to powrót do II ligi. W drużynie pozostało 12 zawodników ze starego składu, jednak grono testowanych jest bardzo szerokie. W jedynym rozegranym do tej pory sparingu Świt pokonał czwartoligową Victorię Sulejówek 2:0 a bramki zdobyli Melon i Zawiska.

Natomiast o godzinie 17:00 Stal Rzeszów zagra z Concordią Elbląg.
Jest to drużyna która podobnie jak Świt (jak również Stal Rzeszów) spadła do III ligi. Eksperyment z zatrudnieniem dużej grupy obcokrajowców, mimo momentami dobrej gry, nie zapewnił utrzymania w II lidze. Po sezonie do domu wrócili m. in. wszyscy Hiszpanie.
Nie oznacza to jednak końca takich eksperymentów – w drużynie pozostali: Jean Claude Essomba (Kamerun) oraz Tomoki Fujikawa (Japonczyk).
Trenerem Concordii został Tomasz Sajdak, ale wkrótce ma do niego dołączyć trener z Japonii - Kei Hoshikawa a razem z nim ma przybyć grupa 4 kolejnych zawodników z Japonii (ale w meczu w Rzeszowie ich jeszcze nie zobaczymy).
W jedynym sparingu Concordia Elbląg pokonała 4 ligową Olimpię Sztum 5:1 (3:0). W tym meczu zagrali testowani zawodnicy: bramkarz Keegan Coulter (Australia) oraz Carter Glockner (Niemcy). Obaj obcokrajowcy wykazali swoją przydatność do drużyny i spodobali się trenerowi, jednak nie wiadomo czy na czas dotrą do Elbląga ich licencje i czy będą mogli zagrać w sobotę. Skład Concordii jest uzupełniany zawodnikami rocznika 1997, którzy zajęli III miejsce w tegorocznym Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych!

REKLAMA
reklama