Dwumecz kontrolny na korzyść Stali

25 Stycznia 2020, godzina 16:00, autor: Tomasz Flakowski

25.01.2020 r. zagraliśmy dwa mecze, z Wisłą Sandomierz i Górnikiem Łęczna, systemem każdy z każdym po 45 min.

 

Rozegraliśmy dziś kolejno czwartą i piątą jednostkę meczową. Na boisku w Słocinie Stal Rzeszów mierzyła się bowiem z Wisłą Sanodmierz i Górnikiem Łęczna. Mecze zakończyły się remisem 1:1 i wygraną 2:0 na rzecz naszej drużyny.

 

Sparing


Dzisiejszy dzień sparingowy był podsumowaniem obozu w Szalowej, na którym nasi zawodnicy ciężko pracowali. 

W starciu z Wisłą Sandomierz swój pierwszy występ z białym żurawiem na piersi zanotował Krystian Pieczara.

- Krystian dołączył do nas najpóźniej i potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby zaznajomił się z naszą grą oraz zadaniami. Wierzymy jednak, że zdążymy z tym do startu ligi – mówi Janusz Niedźwiedź, trener Stali.

Pieczara zaprezentował się z dobrej strony, a kibice z uznaniem kiwali głowami, kiedy walczył zaciekle o każdą piłkę, starając się wykorzystać każde możliwe podanie do maksimum.

Spotkanie z III-ligowcem zakończyło się jednak remisem. Gola dla Stali, pięknym, mocnym i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobył Dariusz Jarecki.

W dwumeczu nie zagrali bramkarze: Dąbrowski (który pierwotnie był wyznaczony do pierwszej jedenastki w meczu z Wisłą Sandomierz) oraz Kaczorowski. Obaj zmagają się z lekkim przeziębieniem i urazem. Wkrótce powinni być znowu do dyspozycji trenera.

 

Pieczara


W drugim spotkaniu po dwóch fantastycznych golach Piotra Głowackiego Stal ograła swojego ligowego rywala 2:0.

Stal Rzeszów sobotnimi sparingami zakończyła intensywny okres.

- Zgrupowanie w Szalowej to był bardzo dobry czas. W zespole panuje bardzo dobra atmosfera, która udziela się każdemu. Mimo dużych obciążeń, nasi zawodnicy zaprezentowali dobrą jakość. Cieszy fakt, że na tym etapie przygotowań nie mamy żadnych poważniejszych urazów – podsumował trener Janusz Niedźwiedź.

Z drobnymi urazami zmagają się natomiast: Plewka (uraz stawu skokowego) - oczekiwany czas powrotu to 2 tygodnie, Kaczorowski (lekki uraz stawu barkowego)  oraz Michalik, Kądziołka i Dąbrowski, których zmogło przeziębienie. Olejarka natomiast jest w indywidualnym treningu, po ciężkich treningach na obozie.

 

Już w środę "Stalowcy" rozegrają kolejny sparing. Naszym rywalem będzie Motor Lublin.

 

Stal Rzeszów - Wisła Sandomierz 1:1

1-0 Dariusz Jarecki

 

Stal Rzeszów: Bieszczad - Jarecki, Pawłowski, Collard, Trznadel, Mozler, Szczepanek, Lorek, Kłos, Pieczara, Zawodnik testowany

Rezerwowy: Piotr Buda


Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 2:0

1-0 Piotr Głowacki
2-0 Piotr Głowacki


Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad - Piotr Głowacki, Damian Kostkowski, Radosław Sylwestrzak, Damian Sierant, Sławomir Szeliga, Wojciech Reiman, Damian Michalik, Artur Pląskowski, Grzegorz Goncerz, zawodnik testowany

Rezerwowy: Piotr Buda

REKLAMA
reklama