Dzieci z domów dziecka kibicują Stali!

23 Października 2019, godzina 14:55, autor: Tomasz Flakowski

Stal Rzeszów wraz ze swoimi kibicami aktywnie wspiera okoliczne domy dziecka. To część z działań CSR, w które klub się angażuje.

Dom dziecka Podczas sobotniego meczu z Błękitnymi Stargard (19.10.2019 r., Stal Rzeszów - Błękitnymi Stargard 3:1 - przyp. red.) na trybunach gościliśmy dzieci z będących pod opieką Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "Wzrastanie" domów dziecka w Przeworsku, Łopuszce Małej, Dynowie i Rakszawie. 

Grupa kilkudziesięciu dzieci wraz z wychowawcami mogła skorzystać ze zorganizowanego przez klub transportu oraz pełnej oferty dostępnej na stadionie, w tym i darmowego ciepłego poczęstunku. 

"Dzieci miło spędziły u nas czas i cieszyły się z wielu bramek, jakie padły tego popołudnia, głośno dopingując swoją ukochaną drużynę. Widać było ich szczerą radość z tej wizyty, co nas, jako klub, cieszy podwójnie" - powiedział manager ds. rozwoju marki i komunikacji Stali Rzeszów Tomasz Flakowski. 

Nie była to pierwsza wspólna inicjatywa Fundacji i Stali Rzeszów, co potwierdzają transparenty wywieszone przez naszych malych gości: "Wyrazy wdzięczności kierujemy dla całej Biało-niebieskiej rodziny klubu Stal Rzeszów, za wielkie i otwarte serca wrażliwe na potrzeby innych, a szczególnie, że zawsze możemy na Was liczyć. Dziękujemy za pomoc rzeczową, finansową i za to, że jesteście".

Wkrótce rusza VII edycja akcji współorganizowanej przez kibiców Stali Rzeszów i nasz klub pod nazwą „Fanatyczny Mikołaj”.

"Już od siedmiu lat pokazujemy, że dobro dzieciaków nie jest nam obojętne, cały czas wspierając placówki należące do Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "Wzrastanie" - w Dynowie, Łopuszce Małej k. Kańczugi, Rakszawie, Przeworsku, czy Ośrodek Opiekuczo-Wychowawczy na os. Budziwój. W zeszłym roku wliczając wszystkie podarowane rzeczy uzbieraliśmy, jak dotąd, rekordową sumę, blisko 30 tysięcy złotych i oprócz ww. placówek udało nam się obdarować prezentami pod choinkę dzieci przebywające w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Jak widać pieniądze, które wrzucacie do puszek na meczach, czy podarowane rzeczy nie idą na marne, a my cały czas staramy się, żeby wszystko wypadło jak najlepiej" - powiedzieli kibice rzeszowskiej Stali. "Teraz zbieramy m.in. środki czystości, zabawki, słodycze, żywność długoterminową. Oprócz zbiórek na meczach będzie możliwość podarowania różnych rzeczy w klubie w wyznaczonych terminach."
Jeżeli zechcielibyście w jakiś sposób pomóc w akcji, prosimy o kontakt pod adresem: t.flakowski@stalrzeszow.pl z dopiskiem "Fanatyczny Mikołaj".

Terminy zbiórek podarunków na meczach i w klubie:

2 listopada, godz. 13:00 Stal Rzeszów vs Górnik Łęczna

13 listopada, godz. 19:00 - 19:30 w klubie

20 listopada, godz. 19:00 - 19:30 w klubie

30 listopada, godz. 13:00 Stal Rzeszów vs Garbarnia Kraków

4 grudnia, godz. 19:00 - 19:30 w klubie

REKLAMA
reklama