Grała Akademia - szlakiem turniejów

17 Lutego 2020, godzina 12:00, autor: Tomasz Flakowski

Kolejny artykuł z serii "Grała Akademia" przedstawia zmagania roczników 2011 i 2007 oraz drużyny juniorów młodszych.

Rocznik 2011 zagrała w Turnieju Smoka

W zeszły weekend drużyna z rocznika 2011 wzięła udział w Turnieju Smoka w Krakowie.
Dwa dni zmagań. Pierwszego dnia faza grupowa, w której po komplecie zwycięstw awansowaliśmy do Ligi Mistrzów, w której czekały na nas najlepsze drużyny spośród 24, które przyjechały do stolicy Małopolski. Ostetcznie zajmujemy 6 miejsce w całym turnieju.

"Był to nasz pierwszy turniej rozgrywany w formule 6+1, dlatego tym bardziej cieszy dobra gra chłopaków. Bardzo dużo składnych akcji, wyprowadzanie piłki od własnej bramki oraz niezła skuteczność. Turniej zorganizowany na naprawdę wysokim poziomie, gdzie drużyny po za rywalizacją sportową mogły również skorzystać z kilku atrakcji. My wybraliśmy się na mecz Ekstraklasy: Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, gdzie przy świetnym dopingu kibiców, drużyna gospodarzy odniosła przekonujące zwycięstwo" - powiedział trener Marcin Skiba.

Akademia

Akademia

Cenne doświadczenia juniorów młodszych Stali

09.02.2020: Stal Rzeszów - Bronowianka Kraków 6:2

12.02.2020: Stal Rzeszów U17 - Stal Rzeszów U19 3:2

15.02.2020: Stal Rzeszów - Sandecja Nowy Sącz 3:3

"Drużyna z Sącza pokazała się z dobrej strony. Początkowo mieliśmy problem przez to, że grali szybko, na 1/2 kontakty, ale po korekcie ustawienia zaczęliśmy odbierać piłkę. Musimy jeszcze popracować nad koncentracją, wykończeniem akcji i trzymaniem odległości w środku boiska. Był to bardzo cenny mecz z którego wyciągniemy wnioski i poprawimy naszą grę” - powiedział Mikołaj Liszka zawodnik Stali Rzeszów.

"Każdy mecz traktujemy jako jeden z elementów procesu szkolenia i na pewno te nasze ostatnie sparingi potwierdzają, że obraliśmy taki kierunek pracy, który pozwala zawodnikom rozwijać się z tygodnia na tydzień, natomiast to jak daleko zajdą na tej drodze zależy już w bardzo mocnym stopniu od nich samych" - powiedział trener Karol Zniszczoł.

Akademia

Rocznik 2007 z wygraną w turnieju Grunwald Cup!

W niedzielę 9.01.2020 r. zawodnicy z grup 2007 Niebieskiej oraz 2007 Popołudniowej wzięli udział w turnieju Grunwald Cup w Kielnarowej.

Grano w systemie każdy z każdym, a mecze trwały po 25 minut. Komplet zwycięstw oraz bilans bramkowy 32-5 dały naszym chłopcom pewne 1 miejsce w turnieju. Ponadto, w minioną środę część zawodników klasy 6a SMS Stal udała się na 80-inutowy
sparing na halę do Sokołowa Małopolskiego. Chłopcy po lekcjach, zamiast treningu rozegrali sparing z wymagającym przeciwnikiem.

Królem strzelców turnieju został Norbert Sopel, który zaledwie dwa tygodnie temu dołączył do naszej drużyny!

"Chłopaki na co dzień nie trenują na hali, dlatego każdy sparing lub turniej to dla nich odskocznia od trenowania na sztucznej trawie. Widać było, że z każdą minutą drużyna radzi sobie coraz lepiej. Poziom turnieju pozwolił chłopakom na popróbowanie ciekawych, kreatywnych rozwiązań w akcjach ofensywnych bez zbędnego ryzyka. Dziękujemy za kolejne zaproszenie
Grunwaldowi" - powiedzial trener Łukasz Telesz.

Akademia

Bardzo intensywne granie rocznika 2008!

Bardzo intensywne granie chłopcy rozpoczęli eliminacjami do turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Wystąpiła najpierw Stal II Rzeszów w której wystąpili Kacper Kamiński, Igor Kaszuba, Igor Polak, Hubert Leniart, Mateusz Zieliński, Dawid Jarecki i Karol Ziajka. Chłopcy przebrnęli przez pierwszą fazę eliminacji pokonując SMS Resovię 6:2 oraz Calasanz Rzeszów 16:0.

Remis w sparingu

W czwartek chłopcy pojechali na sparing do Sanoka na zaproszenie
goszczącego w ośrodku Wiki, Hutnika Kraków.
Bardzo dobry sparing z mocnym przeciwnikiem grany w 25 minutowych tercjach zakończył się remisem 3:3 a każda z tercji remisem 1:1.

Bramki dla stalowców strzelali Kacper Kamiński, Sergiusz Rożak i Sebastian Kula.

Stal wystąpiła w składzie : Grodzki, Zieliński, Kędziora, Polak, Rożak,
Dańczak, Leniart, Kula, Jarecki, Kaszuba, Ziajka.

Wygrana w Łęcznej

W sobotę w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Łęcznej chłopcy przed ostatnią kolejką zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju odnosząc 6 zwycięstw z rzędu. Zawodnikiem turnieju został Jakub Koszuliński a chłopcy wystąpili w składzie : Korfanty, Dańczak, Leniart, Ziajka, Zieliński, Koszuliński, Kędziora, Kula.

3. Górnik Łęczna

Zwycięstwo w Wojewódzkim Finale o Puchar Prezesa PZPN w Arłamowie i bilet na krajowy finał do Warszawy

Chłopcy w składzie: Grodzki, Koszuliński, Delikat, Kula, Kędziora, Korfanty, Leniart, Rożak, odnieśli zwycięstwo w całym turnieju wygrywając wszystkie spotkania.

Bramkarzem turnieju Mateusz Grodzki, królem strzelców Bartosz Korfanty

Trener Maciej Seroka: "Bardzo cieszę się z pracy jaką chłopcy wkładają w podnoszenie swoich umiejętności na treningach, a w turniejach po prostu zbierają nagrodę za swoją sumienność. Świadomi ogromu pracy która nas czeka, spokojnie idziemy w dobrym kierunku, dużo rozmawiamy z chłopcami i to pomału się sprawdza i zdaje egzamin. Jestem dumny z ich postawy zarówno w sparingu gdzie osłabieni, bardzo mocno i inteligentnie pracowaliśmy na boisku przeciwko mocnej drużynie Hutnika, jak w mocnym turnieju w Łęcznej pokazali swoje umiejętności i potwierdzili to chłopcy w finałowym turnieju w Arłamowie gdzie przeszli jak burza przez cały turniej"