Grała Akademia - udany początek grudnia!

10 Grudnia 2019, godzina 16:06, autor: Tomasz Flakowski

Bardzo udany początek grudnia zaliczyły nasze drużyny młodzieżowe. Zapraszamy na krótki przegląd gier Akademii Stali.

Mocne zakończenie jesieni rocznika 2006


W dniach 22-24. listopada nasz zespół z rocznika 2006 brał udział w turnieju RESPECT CUP w Szalowej. Po 3 dniach rywalizacji zawodnicy Stali Rzeszów zakończyli rywalizację na 3. miejscu, w "małym" finale pokonując ukraiński DJUSZ 15 Kijów.

"Na przestrzeni 3 dni rozegraliśmy 8 meczów, co cieszy nas pod kątem liczby minut dla zawodników i dzięki temu mogliśmy zweryfikować ich działania. W naszym zespole zagrał 1 zawodnik testowany oraz 3 zawodników z rocznika 2007. Rywalizowaliśmy ze zmiennym szczęściem, co pokazują wyniki meczów. Jesteśmy zadowoleni z realizacji działań ofensywnych na naszej połowie. W większości meczów byliśmy stroną proaktywną. Natomiast rażący był brak sytuacji strzeleckich i słaby poziom realizacji działań indywidualnych i grupowych w atakowaniu na połowie przeciwnika, nad czym musimy jeszcze mocniej popracować" - podsumował trener Wojciech Kustoń.

 

Akademia


W dniu 01. grudnia zespół nasz zespół złożony z 5 zawodników rocznika 2006 i 9 zawodników rocznika 2007 rozegrał trójmecz z zespołami Beniaminka Krosno 2006 i Cracovii Kraków 2006. Spotkania rozgrywano w systemie mecz i rewanż, a czas gry jednego meczu wynosił 30 min.

"Zagraliśmy wartościowe mecze z mocnymi rywalami. Nie ustępowaliśmy, a momentami przeważaliśmy nad przeciwnikami w elementach organizacji gry i wyszkolenia poszczególnych zawodników. Cieszy to ze względu na to, że 80% naszego składu stanowili zawodnicy młodsi od pozostałych na placu gry. W naszych poczynaniach boiskowych dało się zauważyć odwagę,
zespołowość i budowanie ataku bez pominięcia jakiejkolwiek formacji. Jesteśmy zadowoleni z tego jak zawodnicy podeszli do rywalizacji ze starszymi i silniejszymi fizycznie rywalami. Nie zauważyliśmy z ich strony bojaźni ani zawahania, a jakość działania piłkarskiego była powtarzalna w pierwszych trzech meczach" - powiedział rener Wojciech Kustoń.

 

Akademia


Stal zwycięża turniej w Przemyślu!

Na turniej SMS Przemyśl Cup wybrali się nasi chłopcy z grupy niebieskiej rocznika 2007.

Po falstarcie i porażce w pierwszym spotkaniu, z każdym kolejnym meczem zawodnicy przyzwyczajali się do warunków gry na hali i dominowali, aż do końca turnieju, wygrywając z wszystkimi pozostałymi drużynami, co ostatecznie dało nam 1 miejsce.

Kacper Tama zdobywając 6 bramek w całym turnieju okazał się jednym z dwóch najlepszych strzelców tych rozgrywek.

"Ze względu na to, że nasi chłopcy nie trenują w ogóle na hali, każdy taki turniej jest dla nich wyzwaniem, ale kolejny raz bardzo szybko zaadoptowali się do warunków. W trakcie turnieju zwracaliśmy szczególną uwagę na indywidualne zachowania w ataku, które trenowaliśmy w tygodniu poprzedzającym turniej" - podsumował trener Tomasz Patryn.

Trener drużyny z ukraińskich Mościsk po przegranej z nami w walce o 1 miejsce w turnieju poprosił o sparingowy rewanż po turnieju, na co z przyjemnością się zgodziliśmy i zagraliśmy „extra 25 minut” już po rozdaniu nagród.

Akademia

Kraków zdobyty! 

07 grudnia 2019 r. w Krakowie odbył się turniej Cracovia Cup, w którym udział wzięło 6 drużyn. Każda z ekip rozegrała 5 meczów (każdy z każdym), a wszystkie spotkania trwały po 18 minut. Małe boisko pod balonem wymusiło na zawodnikach bardzo szybką grę oraz dużo gry 1x1 na małej przestrzeni. 5 zwycięstw i 1 remis dało naszym młodym zawodnikom pewne 1 miejsce w turnieju.

Kolejna statuetka "króla strzelców" powędrowała do naszego niezawodnego napastnika Kacpra Plichty.

Ponadto tytuł najlepszego zawodnika całego turnieju otrzymał Karol Delikat. Warto wspomnieć, ze Karol rywalizował z rok starszymi zawodnikami.

"Bardzo dobra gra naszych zawodników od samego początku turnieju spowodowała, że przeciwnicy byli cofnięci do głębokiej defensywy i liczyli na grę z kontrataku. Cieszy dobre realizowanie założeń taktycznych w poszczególnych meczach. Nagrania meczów z tego turnieju, to świetny materiał do indywidualnej analizy gry każdego zawodnika" - podsumował znakomity występ Stalowców trener Tomasz Patryn.

Akademia

Stal wysoko wygrywa w finale turnieju w Łańcucie

Grupa chłopców rocznika 2007 wybrała się w niedzielę na turniej halowy „Sport Południe Cup” do Łańcuta. 8 drużyn zostało podzielonych na 2 grupy. W grupie grano każdy z każdym, mecz i rewanż. Komplet zwycięstw w grupowie dał nam bezpośredni awans do finału, w którym wygrywaliśmy 5-1. 

W ciągu całego turnieju chłopcy strzelili blisko 40 bramek, jednocześnie tracąc tylko jedną - w finale. 

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Fusiarza.

O tytuł króla strzelców w konkursie rzutów karnych walczyło dwóch zawodników Stali – Alan Dymek i Wiktor Hatalski (po 10 goli). Lepszym egzekutorem okazał się ten drugi, za co otrzymał statuetkę. Organizator jednak postanowił nagrodzić obu zawodników, więc wręczył nagrodę pocieszenia także Alanowi.

"Nasi zawodnicy zdominowali turniej świetną grą i dobrym podejściem. Po każdej strzelonej bramce nawet przy prowadzeniu brali piłkę z bramki przeciwnika, aby wykorzystać każdą minutę spędzoną na boisku. Poziom drużyn w turnieju pozwolił nam na odważniejsze, kreatywne i niekonwencjonalne próby rozegrań akcji, co dla wielu rodziców obecnych na trybunach mogło być miłe do oglądania" - powiedział zadowolony szkoleniowiec.

Świetna organizacja turnieju i panująca super atmosfera, to zasługa organizatora Mateusza Walkowicza, któremu dziękujemy za zaproszenie i okazałe nagrody.

Akademia

Dwa dobre i zwycięskie turnieje rocznika 2008! Niespodzianka w Łańcucie.

Nasi zawodnicy z rocznika 2008 w sobotę rozegrali dwa turnieje jednocześnie.

W Łańcucie odbyły się Futsalowe Mistrzostwa Podkarpacia rocznika 2007. Wzięli w nim udział bramkarz Nikodem Proczek (rocznik 2007) oraz 7 zawodników rocznika 2008.

"Nikt się chyba nie spodziewał, że drużyna rocznika 2008 wygra te mistrzostwa, gdzie na boisku było wielu (o rok starszych) reprezentantów województwa. Najważniejsze, że chłopcy wierzyli w siebie i w zespół i to było widać na boisku. Realizowali założenia i włożyli w ten turniej bardzo dużo zaangażowana. Po raz kolejny pokazali, że ciężka praca, zaangażowanie w trening i koncentracja na zadaniach daje efekty podczas meczów i turniejów" - powiedział, zadowolony z występu swoich podopiecznych, trener Maciej Seroka.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik rzeszowskiej Stali - Jakub Koszuliński.

Akademia

"W Dębicy najciekawsze spotkania rozegraliśmy przeciwko UKS SMS Stali Mielec oraz Legionowi Pilzno. Były to zespoły preferujące podobny sposób gry do naszego, co przełożyło się na wysoką intensywność. W akcje zaangażowani byli wszyscy zawodnicy - prawie wszystko rozgrywaliśmy po podłożu i to mimo wysokiego pressingu. Od drugiego do ostatniego spotkania nasi zawodnicy starali się realizować konkretne zadania - uogólniając: w ataku była to aktywność bez piłki i decyzja przed przyjęciem, a w obronie odległości między partnerami. Gratuluję wszystkim zawodnikom dobrego turnieju" - podsumował trener Michał Kordas.

Zawodnikiem turnieju w Dębicy jednogłośnie wybrano Igora Jakubka.

Akademia

Podium rocznika 2009!

W dniu 08.12.2019 r. chłopcy z rocznika 2009 (Akademia) wystąpili w Turnieju „SMS Przemyśl Cup 2019”, w którym zajęli wysokie III miejsce.

W turnieju wystąpiło 7 zespołów: SMS Przemyśl Białi, SMS Przemyśl Niebiescy, Stal II Rzeszów, Orzełki Brzozów, SALOS Rzeszów, HALICHYNA Lwów oraz DJUSZ Roczyn Chervonograd.

Bramkarzem turnieju wybrany został Aleksander Woroniec (Stal Rzeszów).

"Zespół pokazał się z dobrej strony. W każdym meczu udowadniał, że chce grać piłką. Dobrze otwieraliśmy grę od bramki, dobrze budowaliśmy grę, czasem, w kluczowych momentach, zabrakło szczęścia pod bramką. Z pewnością mamy ciekawy materiał do dalszej pracy. Co trzeba docenić - każdy z zawodników oddał serce na boisku. Każdy bez wyjątku ciężko pracował w każdym meczu. Nawet gdy mecze nie układały się po naszej myśli, chłopcy starali się zagrać lepiej w każdym kolejnym spotkaniu" - powiedział trener Krzysztof Jędruch.

Akademia

 Idealny prezent na Mikołajki - Stal Rzeszów wygrywa Respect Cup w Szalowej!

Drużyna U-15 Stali Rzeszów (rocznik 2005) w dnaich 6-8. grudnia 2019 r. przebywała na turnieju Respect Cup U-15 w Szalowa Sport Arena.

Faza grupowa:

Stal Rzeszów - Pogoń Kraków 1:0

Stal Rzeszów - Wisła Kraków 2:0

Stal Rzeszów - Górnik Zabrze 0:3

Stal Rzeszów - Karpaty Bruchowyczi Lwów 5:0

Stal Rzeszów - Dunajec Nowy Sącz 2:1

Ćwierćfinał: Stal Rzeszów - UKS SMS Stal Mielec 3:1

Półfinał: Stal Rzeszów - Dunajec Nowy Sącz 3:0

Finał: Stal Rzeszów - Górnik Zabrze 2:0

Klasyfikacja końcowa:

1. Stal Rzeszów

2. Górnik Zabrze

3. Garbarnia Kraków

4. Dunajec Nowy Sącz

5. Sandecja Nowy Sącz

6. Karapty Mykolajiw

7. UKS SMS Stal Mielec

8. Wisła Kraków

9. Pogoń Kraków

10. Akademia Respect

11. Karpaty Bruchowyczi Lwów

12. UKS Dys

"Cieszy nas zwycięstwo, tym bardziej, że był to mocno obsadzony turniej. Zostawiliśmy za sobą takie zespoły jak: Górnik Zabrze, Wisła Kraków czy Sandecja Nowy Sącz. Najwięcej emocji mieliśmy oczywiście w finale, gdzie spotkaliśmy się po raz drugi z bardzo mocnym Górnikiem Zabrze, który pokonał nas wysoko 0:3 w pierwszym meczu fazy grupowej. W finałowym meczu byliśmy zespołem lepszym i wygraliśmy 2:0, a bramki dla Stali zdobyli: Mateusz Małek oraz Maciej Wilk. Pod względem sportowym nasz zespół z meczu na mecz prezentował się coraz lepiej, graliśmy pewnie w obronie i stwarzaliśmy dużo sytuacji do zdobycia gola. Było tak dlatego, że dobrze przygotowaliśmy się do tej imprezy, kondycyjne przewyższaliśmy rywali, a to nam pomogło realizować zadania na boisku. Gabriel Drozd został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, ale wszystkim zawodnikom należą się gratulacje za postawę na boisku. Doświadczyliśmy tego, że ciężka praca przynosi efekty" - podsumowali udany występ drużyny trampkarza starszego trenerzy Paweł Głodowski i Karol Wójcik. 

Akademia

REKLAMA
reklama