Historia spotkań z Olimpią Zambrów

12 Lipca 2017, godzina 16:30, autor:

W najbliższą sobotę po raz 5. w historii nasi piłkarze zmierzą się z drużyną Olimpii Zambrów. Szczególnie dwa ostatnie ...

Historia

... na długo zapadły kibicom w pamięci. Najpierw fantastyczna pogoń naszych piłkarzy za rewelacją sezonu - Karpatami Krosno i zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi, a następnie baraże o udział w drugiej lidze. Na rywala Biało-niebieskich wylosowany został mistrz grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej - Olimpia Zambrów.

Warto przypomnieć, że sezon wcześniej w wyniku reorganizacji II ligi zarówno zespół Stali jak i Olimpii spadł do niższej klasy rozgrywkowej. Co prawda oba zespoły w tabeli dzieliła różnica sześciu punktów jednak w bezpośrednim starciu obie drużyny zanowały po zwycięstwie (1:0 dla Stali w Zambrowie, oraz 0:3 dla Olimpii w Rzeszowie).

Pierwsze spotkanie barażowe zakończyło się porażką Stali na własnym stadionie 2:3 (2:1). W rewanżu Stalowcy obięli prowadzenie w 27 minucie meczu. Autorem bramki był Sebastian Brocki. Niestety mimo kilku dogodnych sytuacji piłkarze Stali nie potrafili drugim trafieniem udokumentować dużej przewagi w przeciągu całego meczu. Zamiast tego goście wyprowadzili kontrę i w 90 minucie doprowadzli do wyrównania.

II (III) Liga  Olimpia Zambrów - Stal Rzeszów 0:1 26.10.2013
      82' Koļesņikovs
 II (III) Liga  Stal Rzeszów - Olimpia Zambrów 0:3 21.05.2014
        3' Zapolnik
67' Zapolnik
87' Poduch - k
Baraż o II ligę
 Stal Rzeszów - Olimpia Zambrów 2:3 13.06.2015
   21' Drelich
25' Prędota

13' Gogol
61' Kuczałek
78' Gogol
Baraż o II ligę Olimpia Zambrów
- Stal Rzeszów
1:1 17.06.2015
   90' Grzybowski    27' Brocki