Historia spotkań z Wólczanką

13 Kwietnia 2015, godzina 14:00, autor:

14 września 2014 po raz pierwszy w historii doszło do pojedynku pomiędzy Stalą Rzeszów a Wólczanką Wólka Pełkińska.

Historia

Wynik meczu po kontrowersyjnym rzucie karnym otworzył w 18 minucie Krzysztof Pietluch. Do wyrównania doprowadził 16 minut później również z rzutu karnego Kacper Drelich. Stalowców na prowadzenie wyprowadził w 51 minucie meczu Piotr Prędota. Ten sam zawodnik 20 minut później drugą bramką przypieczętował zwycięstwo Biało-niebieskich, którzy w wyjazdowym spotkaniu pokonali Wólczankę 1:3.

Awans do III ligi jest jak na razie największym sukcesem założonego w 1964 roku Ludowego Klubu Sportowego Wólczanka. Warto zaznaczyć, że jeszcze w sezonie 2009/10 klub z Wólki Podleśnej występował w jarosławskiej klasie A.