Jesień żegnamy z Chełmianką

9 Listopada 2018, godzina 09:29, autor: Grzegorz Szalacha

Runda jesienna powoli zbliża się ku końcowi i w najbliższą sobotę piłkarze Stali po raz ostatni w tym roku powalczą o punkty.

2018.04.07 Chełmianka

Ich rywalem będzie Chełmianka, która do pewnego momentu zgłaszała wysokie aspiracje w walce o fotel lidera.

Nasi piłkarze po przekonywującym zwycięstwie z Wisłą Sandomierz chcą iść za ciosem i wygraną pożegnać się z kibicami, którzy chodzą regularnie na ich mecze rozgrywane przy ul. Hetmańskiej. – Do końca mamy jeszcze dwa spotkania i już niektórzy mnie pytają o pojedynek z Podhalem Nowy Targ, które niedawno prowadziłem, a teraz dotrzymuje nam kroku w lidze. Nie myślę o tym w ten sposób, w tej chwili mam na uwadze zespół z Chełma i to samo wpajam moim podopiecznym. Najważniejszy jest najbliższy mecz i nic poza nim się nie liczy – uważa Janusz Niedźwiedź, trener biało-niebieskich.

Chełmianka, która po 9. seriach spotkań była w ścisłej czołówce ze stratą punktu do lidera, od tamtego momentu zdołała zremisować tylko jeden mecz. Po drodze zaliczyła pięć porażek i znacząco obsunęła się w ligowej tabeli. Dziś zajmuje 8. pozycję, ale wciąż trzeba na nią uważać, choćby przez wzgląd na to, że w jej szeregach gra czołowy strzelec III ligi – Mateusz Kompanicki, który już 10 razy wpisywał się na listę strzelców. – Spodziewam się bardzo trudnego meczu. Chełmianka na pewno nie zagra otwartej piłki, przeciwnie będzie się broniła jeszcze bardziej niż ostatnio Wisła Sandomierz. Nasz najbliższy rywal taki po prostu ma sposób gry, bazując głównie na kontrach i skuteczności Kompanickiego. My musimy przeciwstawić im szybką i dokładną grę w ataku. Liczę, że podobnie jak tydzień temu stworzymy wiele sytuacji bramkowych i kilka z nich wykorzystamy – dodał trener naszego zespołu.

Na udany finisz rundy liczy również Rafał Kalisz. – Myślę, że w minioną sobotę nasi piłkarze pokazali swoją grą, że na finiszu rundy są w bardzo dobrej dyspozycji. To były bardzo dobre zawody i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. W sobotę mam nadzieję na powtórkę z rozrywki, mam nadzieję, że z licznym udziałem naszych kibiców. Zapowiada się piękna pogoda, jesień nas w tym roku rozpieszcza, warto to więc wykorzystać i wybrać się na mecz. Wraz z drużyną zapraszam wszystkich serdecznie na pojedynek z Chełmianką – powiedział prezes naszego klubu.

Stal Rzeszów – Chełmianka
Stadion Miejski Stal w Rzeszowie
Sobota, godz. 13:30
Ceny biletów jednorazowych
- normalny 15zł
- ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 19 lat, seniorzy 65+ oraz kobiety) - 8zł

REKLAMA
reklama