Kłos: "Będę walczył o miejsce w jedenastce!"

5 Stycznia 2020, godzina 18:00, autor: Tomasz Flakowski

Zapraszamy na pierwszy wywiad z nowym zawodnikiem Stali Rzeszów - Wiktorem Kłosem.

Wiktor, witaj w Stali Rzeszów! Jak się czujesz dołączając do naszego klubu?

Czuję się bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem tutaj trafić, bo wiem, że jest to klub bardzo perspektywiczny i ma jasno określone cele na przyszłość i myślę też, że będę mógł się tutaj mocno rozwinąć.

Przed Tobą II liga – po raz pierwszy trafiasz na centralny poziom rozgrywkowy w Polsce. Czy w związku z tym odczuwasz jakiś stres, tremę?

Bardziej traktuję to jako wyzwanie i nie czuję tremy, raczej ekscytację.

Występujesz na pozycji skrzydłowego. Czego kibice mogą się spodziewać po Twojej grze?

Moim atutem na pewno jest gra jeden na jeden, na której zawsze bazowałem i myślę, że jest to moja najmocniejsza strona.

Kłos

Do Stali Rzeszów przechodzisz z Wólczanki Wólka Pełkińska, która jest naszym klubem partnerskim. Jak wspominasz czas spędzony w Wólce?

Bardzo pozytywnie. Byłem tam pół roku i to było takie pół roku, które z pewnością mogę zaliczyć do udanych, ponieważ zacząłem występować w III lidze i grałem tam regularnie. Zrobiliśmy też dobry wynik (Wólczanka Wólka Pełkińska zajmuje obecnie 4. miejsce w III lidze, gr. IV i traci zaledwie 1 punkt do lidera – przyp. red.).

Jesteś młodym zawodnikiem (19 l.) – jak podchodzisz do rywalizacji na swojej pozycji ze starszymi i bardziej doświadczonymi piłkarzami?

Oczywiście są to bardzo doświadczeni zawodnicy, do których podchodzę z dużym szacunkiem, np. Darek Jarecki, który grał też w Ekstraklasie, ale mimo, że rywalizacja będzie bardzo zacięta, to ja na pewno będę walczył, żeby to miejsce na boisku dostać i jak najwięcej razy pokazać się kibicom Stali z tej najlepszej strony.

Mamy nowy rok, nie minął tydzień, a dla Ciebie to już oznacza spore zmiany. Jakie jeszcze masz postanowienia i plany na ten rok?

Z pewnością chciałbym, by ten rok był jak najbardziej udany i owocny tak dla drużyny, jak i dla mnie. Byśmy w pełni zrealizowali stawiane przed nami cele i żebym ja sam zrealizował też cele, które będą stawiane przede mną, no i żebym pracował dalej tak ciężko jak do tej pory, bo tylko ciężka praca może dać wymierne efekty.

Kłos

Jeżeli mówimy o celach – jak wiesz, przed drużyną, która jest beniaminkiem II ligi, stawiane są ambitne cele, m.in. zajęcie miejsca 1-6 w lidze. Jesteśmy też klubem, który reprezentuje miasto „derbowe”. Jak się zapatrujesz na tę rywalizację?

Na pewno gra w derbach to będzie dla mnie niesamowite przeżycie, bo jednak każdy wie, jak ta rywalizacja w Rzeszowie przebiega i że na boisku zawsze jest zaciętość. Derby Rzeszowa to będzie jeden z najważniejszych meczów w mojej dotychczasowej karierze i głęboko wierzę w to, że będzie to mecz dla nas wygrany.

 Kłos

REKLAMA
reklama