Kolejny młodzieżowiec przed szansą na debiut w II lidze

2 Listopada 2019, godzina 10:18, autor: Tomasz Flakowski

Jakub Lorek został zgłoszony do rozgrywek II ligi pod koniec października, dziś utalentowany gracz stanie przed szansą debiutu.

Rezerwy Stali Rzeszów

16-letni pomocnik w tym sezonie występował w rezerwach Stali Rzeszów w klasie okręgowej. Do rzeszowskiego klubu trafił latem, na roczne wypożyczenie, przechodząc z Wisły Kraków, której jest wychowankiem. Zarówno teraz, w rezerwach Stali Rzeszów, jak i wcześniej w krakowskiej Wiśle, trenował pod okiem trenera Mateusza Stolarskiego.

Prawonożny środkowy pomocnik, występujący najczęściej na pozycji nr 10 dysponuje niekonwencjonalnym, sytuacyjnym podaniem, które może otworzyć bezpośrednią drogę do bramki. Jest on kolejnym młodym zawodnikiem, który trafiając jeszcze w tej rundzie do rezerw dumy Rzeszowa, staje przed szansą debiutu na centralnym poziomie rozgrywkowym. Wcześniej drogę tę przebyli m.in. Błażej Szczepanek (wcześniej Odra Wodzisław Śląski, ur. 2001 r.) oraz Sebastian Pociecha (wcześniej Pogoń Siedlce/Piast Gliwice, ur. 1999 r.).

To pokazuje, jak mocno współpracują ze sobą oba sztaby, zarówno drugiego, jak i pierwszego zespołu, umiejętnie przygotowując i wprowadzając do gry na centralnym poziomie młodych zawodników. Pamiętać też należy, że Stal współpracuje z Wólczanką Wólką Pełkińską (partnerski klub Stali Rzeszów), która swoje mecze rozgrywa w ramach III ligi i też sukcesywnie pozwala ogrywać się młodzieży, również z samego Podkarpacia, na którą chcemy stawiać. Z takiej opcji skorzystał m.in. Mateusz Gul, Jakub Tabor, czy Jakub Kądziołka (wcześniej wyp. do Sokoła Sieniawa, w obecnym sezonie zagrał w 4 pierwszych meczach Stali Rzeszów w II lidze, ur. 1999 r.). 

Mecz Stal Rzeszów vs Górnik Łęczna, już dziś o godz. 13:00. Bilety dostępne w kasach od godz. 12:00 oraz w internecie na: bilety.stalrzeszow.pl. Transmisja w systemie PPV (12 zł) dostępna na platformie tvcom.pl

REKLAMA
reklama