Przyziemnie w dzień nieprzyziemny

1 Listopada 2019, godzina 15:14, autor: Michał Mryczko

W Dzień Zaduszny na Stadionie Miejskim "Stal" w Rzeszowie spotkają się dwa zespoły mające duże aspiracje i coś do udowodnienia.

stal-górnik

Ostatni raz Stal Rzeszów z Górnikiem Łęczna zmierzyła się w 1/32 Pucharu Polski. 13 sierpnia 2014 roku biało – niebiescy pokonali ekstraklasową wówczas drużynę z Lubelszczyzny 2-1 po bramce Piotra Prędoty w doliczonym czasie gry. W lidze natomiast oba zespoły spotkały się czterokrotnie, ostatni raz w sezonie 2007/2008*. Więcej o tych spotkaniach tutaj.
*serdecznie dziękujemy kibicowi Jackowi za czujność!

stal-górnik

(radość piłkarzy Stali Rzeszów z awansu do 1/16 Pucharu Polski - 13 sierpnia 2014; fot.Krzysztof Krupa)

Górnik Łęczna przed 15. kolejką liderował tabeli II ligi. Podopieczni trenera Kamila Kieresia mieli idealne warunki do pozostania na tej pozycji – mecz na własnym boisku ze znajdującą się wówczas w strefie spadkowej Skrą Częstochowa. Każdy inny wynik niż komplet punktów dla gospodarzy byłby dużą niespodzianką. I, niestety dla łęcznian, takowa nastąpiła, bo zielono – czarni zremisowali z częstochowianami 1-1, a punkt udało im się uratować w 82. minucie spotkania. Humory lubelska drużyna zdecydowanie poprawiła sobie we wtorek, pokonując na wyjeździe w 1/16 Totolotek Pucharu Polski Rekord Bielsko – Biała 2-0. Nie zmienia to jednak faktu, że nasi jutrzejsi goście z pewnością będą żądni rewanżu za ubiegłotygodniową, ligową wpadkę.

Stal Rzeszów z dalekiego wyjazdu do Elbląga wróciła bez punktów. Do osiągnięcia wyniku dającego jakąkolwiek zdobycz do ligowej tabeli zabrakło przede wszystkim skuteczności i, po prostu, piłkarskiego szczęścia. Świetnie tego dnia dysponowany bramkarz Olimpii Sebastian Madejski przynajmniej czterokrotnie uratował swój zespół przed stratą gola. Niestety, punktów za sytuacje i styl gry nikt nie daje. Co ciekawe – był to dopiero drugi mecz za kadencji trenera Janusza Niedźwiedzia, w którym biało – niebiescy nie strzelili gola. Żeby tego było mało – pierwszy odbył się dokładnie rok wcześniej. 27 października 2018 roku Stal Rzeszów zremisowała w wyjazdowym meczu III ligi grupy IV z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0-0.

Obie ekipy mają swoje wysokie aspiracje, obie także mają po ostatniej ligowej kolejce coś do udowodnienia. Mecz ten będzie szczególny dla Dariusza Jareckiego, który w sezonach 2016/2017 i 2017/2018 reprezentował barwy Górnika Łęczna, występując w tym zespole sześciokrotnie w Ekstraklasie i dwadzieścia dwa razy na jej zapleczu. Wyjątkowo będzie także niestety z innych powodów – spotkanie poprzedzi minuta ciszy ku pamięci tych, których wspominamy 1 i 2 listopada, przede wszystkim zmarłego 30 października wieloletniego działacza Stali Rzeszów Pana Władysława Biernata, którego pogrzeb odbędzie się w dniu meczu, o 10:30 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie. 

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna

2 listopada, Stadion Miejski "Stal" w Rzeszowie

Początek meczu - 13:00

Otwarcie kas i bram - 12:00

Bilety online (taniej!)

Transmisja live wideo

Transmisja live tekstowa

REKLAMA
reklama