Stal zgłosi kolejnego młodzieżowca

6 Listopada 2019, godzina 14:46, autor: Tomasz Flakowski

Świeża krew w drugiej lidze?

Rezerwy Stali Rzeszów

Stal Rzeszów każdego dnia realizuje swój plan rozwoju, polegający przede wszystkim na szkoleniu i umiejętnym wprowadzaniu w seniorską piłkę kolejnych młodych zawodników. Silna akademia, dobrze zarządzana i zorganizowana Szkoła Mistrzostwa Sportowego, której projekt wyróżnia się na tle całego kraju, a także sieć klubów partnerskich, to podstawy przyszłego sukcesu.

Klub ma pełną świadomość tego, iż zanim całą tę drogę pokonają nasi wychowankowie i zawodnicy wyscoutowani przez nasz dział scoutingu i trenerów, minie trochę czasu. Jednak już teraz możemy pochwalić się dobrą współpracą pomiędzy sztabami prowadzącymi poszczególne roczniki w akademii, a chociażby sztabem pierwszej drużyny. Efektem tego są treningi z pierwszą drużyną kolejnych młodych zawodników, do których zaproszeni zostali już: Jakub Barański, Daniel Pawłowski, Ramil Mustafaev, Rafał Walas, Simon Mazur, Przemysław Pęksa, Jakub Lorek, czy Piotr Buda. 

Ostatni z nich, to zawodnik, który dołączył do występujących w klasie okręgowej rezerw Stali Rzeszów przed bieżącym sezonem.

"Piotr to zawodnik, który jest mocny mentalnie i wyróżnia się dobrą techniką oraz odwagą na boisku. Ponadto, jego rozumienie gry jest również na dobrym poziomie" - powiedział Maciej Tokarczyk, jeden z trenerów Stali II Rzeszów.

Mogący grać na pozycji "8" lub "10" Buda na dniach zostanie zgłoszony do rozgrywek 2 ligi - i kto wie, czy nie będzie kolejnym po Jakubie Lorku drugoligowym debiutantem w tym miesiącu. Przed nim samym z pewnością jeszcze dużo pracy, która, jak widać przynosi wymierne korzyści, tak dla zawodnika, jak i całego klubu.

REKLAMA
reklama