Stalowiec w "ekipie marzeń" II ligi

10 Grudnia 2019, godzina 06:05, autor: Tomasz Flakowski

Runda jesienna za nami. Serwis 2x45.info pokusił się o wskazanie najlepszej 11 jesieni, która z łatwością wygrałaby ligę.

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki drugiej ligi, a dziennikarze sportowi przystąpili do podsumowań. 2x45.info wskazał nawet jedenastkę jesieni, która ich zdaniem awans "wywalczyłaby cuglach". W jej szeregach znalazł się oczywiście nasz przedstawiciel.

Zdaniem dziennikarzy 2x45.info na miejsce w najlepszej jedenastce jesieni w pełni zasłużył Piotr Głowacki. Urodzony w Olsztynie 28-latek do Rzeszowa trafił z 1-ligowego Stomilu Olsztyn w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019. Zanim trafił na Hetmańską w tym samym sezonie zaliczył 19. występów, 14-krotnie rozpoczynając spotkanie od 1. minuty. W Stali równie szybko wkomponował się w zespół, który w czerwcu tego roku wywalczył historyczny awans do II ligi, co pozwoliło nam, po długiej przerwie, wrócić na poziom centralny.

Grający z numerem "37" zawodnik, również w tym sezonie udowadnia swoją wartość. "Głowacki dobrze spisywał się na lewej obronie, zaliczył też cztery asysty oraz zdobył dwa gole" - czytamy w uzasadnieniu portalu 2x45.info, który to właśnie Piotrka wytypował do swojej najlepszej 11 minionej rundy.

Warto zaznaczyć, że jest to jedyny reprezentant tegorocznych beniaminków II ligi wyróżniony w ten sposób. We wspomnianej jedenastce znajdziemy trzech przedstawicieli łódzkiego Widzewa, który lideruje w tabeli na koniec bieżącego roku. Poza Stalą i Widzewem jeszcze 7 klubów może cieszyć się podobnym wyróżnieniem.

Jak wygląda cała "ekipa marzeń" wg wspomnianego portalu? Sprawdź TUTAJ.

A Wy, kogo jeszcze z naszej drużyny widzielibyście w takim zestawieniu?

REKLAMA
reklama