Starcie przyjaźni na Hetmańskiej

23 Sierpnia 2019, godzina 14:54, autor: Jakub Zaczkiewicz

Nasza drużyna pokonała na wyjeździe Górnika Polkowice, zaś już w sobotę zmierzy się z Elaną Toruń.

Kibice obu drużyn nie kryją wzajemnej sympatii. Na boisku jednak sentymentów z pewnością nie będzie i zarówno gospodarze jak i goście będą celować w kolejne ligowe zwycięstwo.

Nasi najbliżsi rywale zajmują obecnie 10 miejsce w ligowej tabeli z 7 punktami na koncie. Zespół z Torunia do szczególnie udanych mógł zaliczyć spotkanie inaugurujące drugoligowe rozgrywki. W nim Elana Toruń pokonała bowiem na własnym stadionie Bytovię Bytów 2-1. Można się zatem z pewnością spodziewać, iż także w sobotę goście postarają się dopisać do swojego dorobku kolejne punkty.

Stal Rzeszów natomiast przystępuje do sobotniej rywalizacji uskrzydlona ostatnim zwycięstwem nad Górnikiem Polkowice. Warto dodać, iż była to już czwarta wygrana naszego zespołu, który dodatkowo może się pochwalić największą liczbą zdobytych na ten moment bramek wśród całej ligowej stawki. To właśnie miedzy innymi ta ofensywna jakość sprawiła, iż rzeszowska Stal wystąpi w meczu z Elaną Toruń w roli lidera ligowej tabeli.

Jak jednak zaznacza trener naszej drużyny w obozie „Stalowców” nikt nie spogląda na tabelę. Wciąż bowiem najważniejsza pozostaje ciężka praca nad własnymi umiejętnościami:

Janusz Niedźwiedź: Zupełnie nie przywiązujemy w tej chwili wagi do tego, że po pięciu kolejkach prowadzimy w tabeli. Ciągle jesteśmy w początkowej fazie sezonu w której każda kolejka może przynieść spore przetasowania jeśli chodzi o zajmowane miejsca. Zamiast tego wolimy po prostu wciąż skupiać się na rozwijaniu naszej gry. 

Mecz Stal Rzeszów – Elana Toruń rozpocznie się w sobotę, 24 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie

REKLAMA
reklama