Staże, obserwacje i szkolenia, czyli przerwa zimowa w Stali Rzeszów

9 Grudnia 2019, godzina 06:05, autor: Tomasz Flakowski

Trwa przerwa zimowa w rozgrywkach ligowych. Trenerzy z naszej akademii i I sztabu nie próżnują - szkolą się w całej Europie!

Poniżej prezentujemy tylko część z planowanych stażów, wizytacji i szkoleń naszych trenerów i kadry managerskiej. 

08 grudnia odbyła się konferencja "Deductor, Rozumienie gry 3.0" w Katowicach, w której udział wzięli trenerzy naszej Akademii: Karol Zniszczoł, Bartosz Stępień, Krzysztof Hus, Mariusz Drozd, Paweł Głodowski, Michał Kordas i Łukasz Tomczyk.

09 grudnia z kolejnej wizyty w Borussi Dortmund wraca Jakub Sage, trener przygotowania motorycznego w naszej Akademii.

Również 09 grudnia 2019 r. grupa trenerów z Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów w osobach: Karol Wójcik, Marcin Skiba, Bartosz Złamaniec i Łukasz Telesz wraz z dyrektorem sportowym Stali Rzeszów Michałem Wlaźlikiem i prezesem naszego klubu Rafałem Kaliszem wybierze się do Lizbony. W dniach od 09 do 13 grudnia odbędą oni staż i wizytację w Akademii Benfiki Lizbona połączony z obserwacjami treningów oraz meczów Akademii i pierwszej drużyny Benfiki.

Program przewiduje m.in.: obserwację meczu Młodzieżowej Ligi Mistrzów pomiędzy SL Benfika a Zenitem Sankt Petersburg, czy meczem Ligi Mistrzów pomiędzy tymi samymi drużynami, tego samego dnia.

W środę i czwartek nasza delegacja weźmie udział w serii wykładów nt. modelu gry, skautingu, czy projektu Benfica Lab. Prelegentami konferencji oprócz polskich trenerów będą m.in.: Rafał Kalisz - prezes Stali Rzeszów, Bartosz Kubica z COMT Coaching Club, Daniel Bigas Alsina z FC Barcelony, czy Tamara Despot z GNK Dinamo Zagrzeb.

Do Hiszpanii, a konkretnie do Bilbao uda się trener Mateusz Stolarski, by odbyć staż w tamtejszym Athleticu. Pomiędzy 09 a 16 grudnia trener rezerw i zespołu Juniora Starszego Stali Rzeszów odbędzie rozmowy m.in. z Jose Luisem Mendillibarem, Mikelem Etxarrim, Xabim Alonso, (który prowadzi drugą drużynę Realu Sociedad), czy Gaizką Garitano. W planie są również obserwacje i wymiana poglądów i uwag na temat treningów grup młodzieżowych oraz wybranych meczów różnych poziomów rozgrywkowych, w tym meczu pierwszej drużyny Athleticu z Eibarem.

W dniach 13 - 18 grudnia manager ds. rozwoju marki i komunikacji Stali Rzeszów Tomasz Flakowski będzie wizytował grające w niemieckiej Bundeslidze Union Berlin oraz Herthę Berlin. Plan wizyty w Berlinie przewiduje m.in. obserwację działań obu klubów w zakresie organizacji dnia meczowego, kontaktu z mediami oraz współpracy i komunikacji na linii klub-kibice.

W podobnym okresie, od 16 do 21 grudnia trener Marcin Wołowiec wraz z odpowiedzialnym za scouting naszego klubu Peterem Basistą odbędą staż w Hercie Berlin. Przez cały tydzień będą uczestniczyli w zajęciach i meczach ligowych pierwszej i drugiej drużyny, a także akademii Herthy.

Od 14 do 22 grudnia na staż trenerski do Panathinaikosu Ateny planuje wybrać się trener I drużyny Stali Rzeszów Janusz Niedźwiedź. Podczas stażu nasz szkoleniowiec będzie miał możliwość wymiany uwag z trenerem Jorgosem Donisem i obserwacji prowadzonych przez niego treningów. Wizyta w Atenach rozpocznie się od obserwacji meczu pierwszej drużyny z drużyną PAS Lamia 1964 rozgrywanego w ramach greckiej ekstraklasy.

Ambitny kalendarz obserwacji ma przed sobą także II trener I drużyny Karol Szweda, który 08 grudnia wizytował w Poznaniu na meczu Lech Poznań vs ŁKS Łódź. Ostatni tydzień przed Świętami spędzi w Niemczech obserwując mecze Herthy z SC Freiburg i Borussi Dortmund z RB Lipsk, a po powrocie do Polski ponownie zawita do Poznania i Gdańska, by przyglądać się pracy trenerów w meczach PKO Ekstraklasy, kolejno z Arką Gdynia i Rakowem Częstochowa.REKLAMA
reklama