Trenerzy bramkarzy z Akademii Stali odbyli kolejny staż w renomowanej akademii!

26 Stycznia 2020, godzina 16:00, autor: Tomasz Flakowski

Trenerzy Grzegorz Nalepa oraz Sebastian Nowak odbyli kolejny, po AP Lecha Poznań, staż w cenionej polskiej akademii.

 

W dniach 20-22.01.2020 r. staż trenerski w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbyli Grzegorz Nalepa i Sebastian Nowak - trenerzy bramkarzy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. Celem stażu było zapoznanie się z systemem szkolenia bramkarzy w AP KGHM Zagłębie.

 

staż

 

"W pierwszym dniu po przybyciu zapoznaliśmy się z całą infrastrukturą AP KGHM Zagłębie oraz uczestniczyliśmy w zajęciach na boisku z bramkarzami od U15 do U21, które poprowadzili trenerzy: Tomasz Król i Łukasz Spychalski" - relacjonuje trener Grzegorz Nalepa.

"Drugi dzień stażu rozpoczęliśmy już o godz 7:15 od zajęć na małej salce gimnastycznej z bramkarzami z roczników U15 - U21 i ok. godz 8:00 zaczęliśmy zajęcia na boisku. Po zajęciach uczestniczyliśmy w odprawie z zawodnikami U-21. Po obiedzie trenerzy Tomasz Król i Łukasz Spychalski w sali konferencyjnej przedstawili nam prezentację nt. systemu szkolenia bramkarzy w AP KGHM Zagłębie. Popołudniowe zajęcia z bramkarzami rozpoczęliśmy o godz 16:30 na boisku treningowym. W tym samym czasie mogliśmy obserwować trening bramkarski z zawodnikami U12-U14 oraz sparing Zagłębie - ŁKS w kategorii U-12" - dodaje Nalepa.

"Trzeciego dnia o godz. 8:00 odbyły się kolejne zajęcia na boisku, które mieliśmy okazję obserwować. Głównym akcentem tych zajęć była poprawa techniki gry nogami. Po treningu o godz 10:00 obserwowaliśmy sparing Zagłębie Lubin U-15 vs Mistrzynie Polski Seniorek Górnik Łęczna.

O 14:00 wraz z trenerami bramkarzy Zagłębia prowadziliśmy trening dla wszystkich bramkarzy ŁKS-u Łódź - bardzo fajna inicjatywa zorganizowana przez trenerów ŁKS-u.

Po uzyskaniu dokumentów stażu wieczorem wyruszyliśmy w drogę powrotną" - mówi trener naszych bramkarzy.

 staż

 

"Wnioski z tego stażu są takie, że rzeczywiście jest tak, że Zagłębie pracuje w bardzo profesjonalny sposób, a co warte podkreślenia, sami bramkarze też są świadomi tego, co chcą robić w życiu i do niczego nie trzeba ich namawiać. Bliskość bursy do boisk treningowych też pomaga temu, żeby całe życie skupić dookoła piłki" - mówi trener Sebastian Nowak. 

"My mamy oczywiście swój schemat pracy, ale dostaliśmy też sporo materiałów, które możemy wykorzystać w pracy z naszymi chłopakami, za co jesteśmy wdzięczni trenerom i koordynatorowi akademii z Lubina. Z pewnością będziemy dalej przyglądać się kolejnym akademiom, choć miło jest słyszeć również głosy płynące z Polski, że i naszej pracy trenerzy chcą się przyglądać i przyjeżdżać na staże do Stali Rzeszów" - dodaje Nowak.

 

staż

 

"W dniach 20-24 sierpnia minionego roku, dzięki uprzejmości Grzegorza Kuźniaka, odbyliśmy też kilkudniowy staż w Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. Tam również skupiliśmy się stricte na pracy w akademii bramkarskiej" - powiedział trener Sebastian Nowak.

"Tak, niespełna pół roku byliśmy też na dwóch innych stażach, tak jak mówi Sebastian, i mogliśmy się zapoznać z systemami szkolenia bramkarzy w dwóch wiodących akademiach piłkarskich w Polsce. Na bazie tych doświadczeń postaramy się w miarę możliwości udoskonalić naszą metodę szkolenia bramkarzy w Stali Rzeszów i dalej się rozwijać.

 

Lech

Lech

REKLAMA
reklama