Historia spotkań z Olimpią Elbląg

30 Kwietnia 2014, godzina 21:10, autor:

Od pierwszego spotkania z Olimpią minęło już ponad 30 lat. W tym okresie obie drużyny spotkały się trzynastokrotnie.

Sześć razy udało nam się zdobyć komplet punktów. Również 6 razy padł wynik remisowy. Jedyną porażkę z Olimpią zanotowalismy w rundzie jesiennej sezonu 2009/10. Co ciekawe to Stalowcy od pierwszych minut przejęli inicjatywę w tym meczu. Niestety runda jesienna nie należała wówczas do najbardziej udanych w wykonaniu Biało-niebieskich. Piłkarze Stali bardzo często atakowali i prowadzili grę, ale brakowało wykończenia. Podobnie było też w meczu z Olimpią, która bramce Stali zagroziła tylko raz, w 3 minucie doliczonego czasu gry. Wówczas to Paweł Nowacki strzałem z dystansu pokonał bramkarza Stali - Tomka Wróbla.

2 liga Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 1:1 29.08.1981
  20' Kliszewicz   3' Krawczyk
2 liga Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 2:0 28.02.1982
  42' Maciejewski
58' Chamielec

2 liga Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 1:1 22.08.1987
  47' Czyrek   19' Spychalski
2 liga Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 0:3 27.03.1988