Historia spotkań z Radomiakiem

17 Maja 2013, godzina 19:19, autor:

Jesienią ubiegłego roku, po 18 latach przerwy na boisku przy Hetmańskiej ponownie zmierzyły się drużyny rzeszowskiej Stali i ...

Radomiaka. Stalowcy długo nie czekali i już w drugiej minucie po trafieniu Andreji Prokicia wyszli na prowadzenie pokazując jednocześnie rywalom, że cel w tym meczu jest tylko jeden - trzy punkty. Dokładnie 30 minut później po uderzeniu Daniela Koczona przewaga Biało-niebieskich wzrosła do dwóch bramek. Nadzieję kibicom z Radomia na korzystny wynik dał w 49 minucie Piotr Prędota, który zdobył kontaktowego gola. Jednak to do naszej Stali należało ostatnie słowo, a dokładnie do Piotra Dudy, który w 68 minucie ustalił wynik meczu na 3:1.
Stalowcy zanotowali 4 zwycięstwo w historii, dzięki czemu wyrównali bilans, bowiem jak dotąd Radomiak również czterokrotnie schodził z boiska w roli zwycięzcy. Do podziału punktów doszło natomiast tylko raz, a dokładnie w pierwszym spotkaniu rozegranym w sezonie 1974/75.

II liga Radomiak Radom - Stal Rzeszów 1:1 27.10.1974
II liga Stal Rzeszów - Radomiak Radom 7:0 01.06.1975
II liga Stal Rzeszów - Radomiak Radom 2:1 20.09.1980
II liga Radomiak Radom - Stal Rzeszów 4:1 11.04.1981
II liga Stal Rzeszów - Radomiak Radom 0:2 05.09.1981
II liga Radomiak Radom - Stal Rzeszów 1:0 04.04.1982
II liga Radomiak Radom - Stal Rzeszów 3:0 11.09.1993
II liga  Stal Rzeszów - Radomiak Radom 1:0 27.04.1994