Kolejna futbolowa marka przybywa na Hetmańską

6 Września 2019, godzina 07:50, autor: Jakub Zaczkiewicz

Już w najbliższą sobotę nasza drużyna podejmie kolejną mocną futbolową markę – GKS Katowice.

Po ubiegłotygodniowym szlagierze z łódzkim Widzewem, tym razem na Stadion Miejski „Stal” przy Hetmańskiej 69 przybywa kolejna uznana piłkarska firma jaką jest GKS Katowice.

W poprzednim sezonie wielu komentatorów pierwszoligowej rzeczywistości przepowiadało, iż drużyna z Katowic będzie walczyła o awans do PKO BP Ekstraklasy. Jak to jednak często w piłce bywa takie proroctwa nie zawsze muszą się spełnić i tak też było tamtym razem. Nasi najbliżsi rywale ostatecznie zajęli 17 miejsce w tabeli co zakończyło się ich degradacją do II-ligi. Należy jednak uczciwie przyznać, iż w końcowym rozrachunku do utrzymania „GieKSie” zabrakło bardzo niewiele, gdyż zaledwie jednego punktu!

Niemniej jednak historii zmienić się nie da i sezon 2019/2020 „GieKSa” rozpoczęła już na II-ligowym froncie. W nim natomiast radzi sobie ze zmiennym szczęściem notując jak dotąd trzy zwycięstwa, jeden remis oraz trzy porażki co obecnie plasuje tę drużynę na 10 miejscu w tabeli (ex-aequo z Elaną Toruń). Apetyty u naszych rywali są jednak zdecydowanie większe więc możemy spodziewać się zaciętej walki o ligowe punkty w Rzeszowie.

Rzeszowska Stal natomiast wciąż legitymuje się bilansem pięciu zwycięstw i dwóch porażek. Nasza drużyna szczególnie imponować może na własnym obiekcie na którym zdobyła komplet punktów. Zwycięstwo w tym spotkaniu nie tylko pozwoliłoby utrzymać obiektowi przy Hetmańskiej 69 status ligowej twierdzy, lecz także umocniłoby „Stalowców” w czołówce tabeli. Jak więc widać w sobotnie popołudnie obie drużyny będą miały o co grać.

Dodatkowym smaczkiem w tym pojedynku będzie także fakt, iż przeciwko swojemu byłemu zespołowi wystąpi Grzegorz Goncerz. Jak pokazały Jego mecze w barwach rzeszowskiej Stali pięćdziesiąt osiem trafień jakie zanotował ten zawodnik grając dla GKS-u Katowice nie było przypadkiem. Czy w najbliższą sobotę nasz napastnik dorzuci coś do swojego dotychczasowego dorobku strzeleckiego kosztem byłej drużyny?

W kontekście tego spotkania nie sposób nie wspomnieć także o tym, iż odbędzie się ono niemalże w równy rok od śmierci zawodnika Stali Rzeszów - Krystiana Popieli, który zginął tragicznie 9 września 2018 roku. To właśnie temu piłkarzowi cała drużyna zadedykowała cały poprzedni sezon oraz wywalczony w nim awans. Krystian na zawsze pozostaniesz częścią naszej futbolowej rodziny!  

Mecz Stal Rzeszów – GKS Katowice rozpocznie się w sobotę, 7 września o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie

REKLAMA
reklama