Przygasić Znicza

28 Września 2019, godzina 08:00, autor: Michał Mryczko

Po pucharowej przygodzie, którą przerwała nam Pogoń Szczecin, czas wrócić do ligowej rzeczywistości. (...)

znicz - stal

(...)Nie, nie szarej - o tym, w przypadku spotkania ze Zniczem Pruszków, mowy być nie może.

Wszystkie spotkania ligowe, które Stal Rzeszów rozegrała ze Zniczem Pruszków, odbyły się na drugim, a de facto trzecim poziomie rozgrywkowym. Po naszym nań powrocie nie inaczej będzie i razu dziewiątego(dziesiątego licząc Puchar Polski - przyp. red.). Znicz, który przez chwilę przodował w tabeli, ostatnimi czasy nieco przygasł. O ile porażkę z Górnikiem Łęczna można zakładać w bilansie sezonu, o tyle ze Skrą Częstochowa i trzecioligową, bardzo dobrze nam znaną Chełmianką Chełm w Totolotek Pucharze Polski, już nie.

W tabeli przodowaliśmy i my, ale ten stan rzeczy zmienił się po Derbach Rzeszowa - na czoło II ligi wysunął się Górnik Łęczna, sprawiając sobie tym samym jeden z wielu prezentów na 40-lecie klubu. O pewnych pozycjach w zestawieniu, na ten moment, mówić jednak nie można - różnica między pierwszą a jedenastą drużyną wynosi zaledwie sześć punktów, zatem każda wpadka może powodować spadek o kilka dobrych miejsc. A Stal Rzeszów, konsekwentnie, trzyma się w samym czubie, aktualnie tracąc "oczko" do łęcznian.

Obie ekipy mają w nogach środowe mecze Totolotek Pucharu Polski. Więcej nabiegać musiał się Znicz, który o awans do 1/16 bił się 120 minut, przegrywając ostatecznie 4-5 w karnych. Czy, a jeżeli tak, to jak fakt ten wpłynie na kondycję piłkarzy z Pruszkowa, przekonamy się w niedzielne, wczesne przedpołudnie. Wtedy też okaże się, czy ponownie na murawie będziemy mogli ogladać naszych dobrych, słowackich znajomych z ubiegłego sezonu - Martina Barana i Petera Drobnaka, którzy stanowili o sile defensywy Podhala Nowy Targ, a teraz tworzą duet defensorów Znicza.

Mecz ten będą mogli Państwo obejrzeć na antenie TVP 3 oraz w Internecie poprzez stronę sport.tvp.pl. Dodatkowo, przeprowadzimy dla wszystkich kibiców darmową transmisję radiową poprzez nasz kanał YouTube H69.TV.

transmisja audio

 

 

 

 

REKLAMA
reklama