Utrzymać zwycięską passę

22 Marca 2019, godzina 08:46, autor: Jakub Zaczkiewicz

Stal Rzeszów w dwóch pierwszych meczach po rozpoczęciu nowej rundy zgarnęła komplet ligowych punktów.

2018.08.19 Stal Rzeszów - Orlęta Radzyń Podlaski

Teraz nasz zespół czeka starcie z Orlętami Radzyń Podlaski, które szczególnie dobrze radzą sobie na własnym boisku. Czy wzorem inauguracyjnego spotkania rundy wiosennej także i tym razem trzy punkty pojadą do Rzeszowa?

Zespół Orląt Radzyń Podlaskich przystąpi do sobotniego meczu z rzeszowską Stalą po dwóch ligowych porażkach. W rundzie wiosennej nasi rywale najpierw ulegli Motorowi Lublin 0:3 a następnie przegrali z KSZO Ostrowiec Św. 0:2. Obecnie po 19 kolejkach Orlęta zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów.
W poprzednim meczu pomiędzy Stalą Rzeszów a Orlętami Radzyń Podlaski, który rozegrano w Rzeszowie, lepsi okazali się „Stalowcy” zwyciężając 5:0. Gole dla rzeszowskiej Stali w tamtym spotkaniu zdobywali: Tomasz Płonka, Julien Tadrowski, Piotr Ceglarz, Dariusz Jarecki oraz Dominik Chromiński.

Sobotni wyjazd będzie jednym z najdalszych jakie czekają naszych piłkarzy w tej rundzie bowiem odległość pomiędzy Radzyniem Podlaskim a Rzeszowem wynosi 250 kilometrów. Czy utrudniło to przedmeczowe przygotowania piłkarzom Janusza Niedźwiedzia i jak trener naszej drużyny ocenia najbliższego rywala?

Janusz Niedźwiedź: Przebyte kilometry nie będą miały większego znaczenia. Wyjeżdżamy już w piątek zatem mamy czas na właściwe przygotowanie oraz regenerację sił po podróży. Jeśli chodzi o naszego rywala to widać, iż Orlęta szczególnie dobrze czują się na własnym boisku czego dowodem jest to, że z dziewięciu spotkań, które rozegrali jako gospodarze nie przegrali ani jednego. Naszym celem jest jednak zwycięstwo w najbliższym spotkaniu.

Warto dodać, iż w zespole z Radzynia Podlaskiego konsekwentnie realizowana jest strategia budowania drużyny w oparciu o młodych zawodników. Potwierdzają to nie tylko wypowiedzi osób związanych z klubem lecz także stosunkowo niska średnia wieku wszystkich piłkarzy z kadry, która wynosi jedynie 22 lata. Drużyna Orląt zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji Pro Junior System w naszej grupie III ligi i ma duże szanse wygrać ją (a nagroda to niebagatelne 400 tys. zł).
Czy gracze Orląt powstrzymają naszą drużynę przed zdobyciem kolejnych punktów? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę.
Mecz Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Rzeszów rozpocznie się w sobotę, 23 marca o godzinie 15:00.

 

REKLAMA
reklama