Z obozu rywala: Orlęta Radzyń Podlaski

20 Marca 2019, godzina 08:00, autor: Marcin Bąk

Przed nami jeden z najdalszych wyjazdów w tej rundzie, w najbliższą sobotę zagramy w Radzyniu Podlaskim.

2018.08.19 Orlęta RP

Początku rundy wiosennej drużyna Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski nie może zaliczyć do udanych. Na inaugurację wyraźnie przegrała na Arenie Lublin z tamtejszym Motorem, również tydzień później z Ostrowca Świętokrzyskiego nie zdołała wywieźć choćby punktu. W obu spotkaniach Orlęta tylko momentami potrafiły nawiązać wyrównaną walkę, jednak kilka wypracowanych sytuacji to było zdecydowanie za mało żeby myśleć o zwycięstwie.

Złą passę drużyna trenera Rafała Borysiuka spróbuje przerwać na własnym stadionie, gdzie jesienią nie doznała żadnej porażki (5 zwycięstw, 4 remisy). Mecz w Radzyniu Podlaskim będzie także okazją do zaprezentowania się nowych zawodników przed własną publicznością. Publicznością, która zdążyła się przyzwyczaić do ciągłych rewolucji kadrowych, które miały miejsce w ostatnich latach. Jednak w tej rundzie takiej rewolucji nie było, z czego zadowolony jest trener Borysiuk:
- Cieszę się. Gdy obejmowałem drużynę, postanowiłem sobie, że nie chciałbym powielać tego, co było w przeszłości. Nie chciałem, by co pół roku odchodziło siedmiu czy ośmiu zawodników. Dochodziło do sytuacji, że co sezon mieliśmy nową drużynę. Co chwilę przyjeżdżał i odjeżdżał wagon z piłkarzami. Nie chcę tego.

Trzeba również dodać, że drużyna Orląt ma jedną z najniższych średnich wieku w lidze, a w kadrze na mecz z Motorem znalazło się aż dziesięciu młodzieżowców.

Sobotnim mecze ze Stalą gospodarze postarają się zrewanżować za wysoką porażkę w Rzeszowie (0:5) oraz udowodnić, że aktualne miejsce w tabeli nie jest przypadkiem i że są w stanie jak równy z równym rywalizować z wyżej notowanymi drużynami, co mogliśmy obserwować w poprzedniej rundzie.

Runda wiosenna 2019 :
09.03.2019 Motor Lublin - Orlęta 3:0
16.03.2019 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Orlęta 2-0

Transfery Orląt:

Przybyli:
1. Tomasz Zaręba (1951 Szepietowo)
2. Damian Gałązka (ŁKS 1926 Łomża)
3. Karol Turek (Górnik II Łęczna)
4. Dominik Barciak (Pogoń Siedlce)

Ubyli:
1. Yuriy Perin (Janowianka Janów Lubelski)
2. Jakub Kaganek (Skawinka Skawina)

 

REKLAMA
reklama