(1 : 1)
Peter Basista 10', Marco Milunović 61'

Wracamy do gry o najwyższe cele

22 Marca 2018, godzina 12:44, autor: Grzegorz Szalacha

Tylko zwycięstwo – taki plan na niedzielny mecz z Wisłą Sandomierz (początek o godz. 15:00) przyświeca piłkarzom Stali Rzeszów.

2017.10.28 MKS Trzebinia
Tylko zwycięstwo – taki plan na niedzielny mecz z Wisłą Sandomierz (początek o godz. 15:00) przyświeca piłkarzom Stali Rzeszów. - Marzymy o tym, żeby wyjść na boisko i zagrać dla naszych kibiców. Liczymy, że pokażemy dobrą grę i przede wszystkim zdobędziemy trzy punkty, które są nam potrzebne by gonić czołówkę – powiedział serwisowi stalrzeszow.pl Sławomir Szeliga kapitan Stali.

W przerwie zimowej nasza drużyna przeszła dużą metamorfozę. Jej szeregi uzupełniło kilku doświadczonych i utalentowanych piłkarzy. Peter Basista, Marco Milunović, Rene Revak, Kamil Bętkowski, Sebastian Duda, Bartłomiej Gliniak i Bartłomiej Pikul mają podnieść jakość zespołu i wzmocnić jego siłę uderzeniową. - Nowi koledzy dołączyli do zespołu w styczniu i lutym, mieliśmy więc czas by się poznać i zintegrować. To bardzo ważne, bo na boisku musimy tworzyć jeden zespół, którego nadrzędnym celem jest awans do II ligi – dodał kapitan biało-niebieskich.

Nową twarzą w naszej drużynie jest też trener Tadeusz Krawiec. Jesienią z dużym powodzeniem pracował z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, zimą został sprowadzony do Rzeszowa w celu przebudowy drużyny i podjęcia skutecznej walki o awans do II ligi. - Stal jest skazana na grę o najwyższe cele, bo to klub z ogromnym potencjałem i tradycjami. Udało nam się stworzyć grupę ambitnych ludzi, która w każdym spotkaniu będzie chciała zdobyć komplet punktów. Prezes Klubu Rafał Kalisz stwarza optymalne warunki, pozostaje nam wyjść na boisko i udowodnić swoją wartość – powiedział serwisowi stalrzeszow.pl trener Krawiec.

Szkoleniowiec nie czuje tremy przed niedzielnym debiutem. - Może jest lekki stres, ale wynika on raczej z mobilizacji i długiego oczekiwania na inaugurację ligi. Szanujemy Wisłę, bo to trudny i niewygodny rywal. Mamy swój plan na ten mecz i konsekwentnie będziemy go realizowali. Nie zdradzę ilu nowych piłkarzy znajdzie się w wyjściowej jedenastce. Kadra jest na tyle szeroka, że bardzo mocno liczę też na tych zawodników, którzy rozpoczną mecz na ławce rezerwowych. Wierzę, że wchodząc na boisko, oni również będą decydowali o losach spotkania – dodał trener Krawiec, który skierował też specjalne zaproszenie do naszych kibiców. - Chcemy by mecz z Wisłą stanowił nowe otwarcie w najnowszej historii klubu. Wierzymy, że będziemy odnosić sukcesy na miarę oczekiwań sponsorów, władz miasta, zarządu spółki, a przede wszystkich naszych kibiców. W imieniu drużyny zapraszam wszystkich sympatyków i miłośników dobrej piłki, zarówno na niedzielny mecz jak i na pozostałe spotkania w tej rundzie. Bądźcie z nami, dopingujcie nas i wygrywajmy razem kolejne mecze. Bardzo na Was liczymy – powiedział serwisowi stalrzeszow.pl

Kasy biletowe będą w niedzielę otwarte od godziny 14:00.
Ceny biletów na mecze z Wisłą Sandomierz
Normalny – 10 zł
Ulgowy – 5 zł (młodzież 12-18 lat oraz emeryci)
Wstęp wolny: Panie oraz dzieci do lat 12 (pod opieką osoby dorosłej)

-   A my dziękujemy już Państwu za uwagę. Do zobaczenia za tydzień
-   Za tydzień Stalowców czeka arcyważny mecz w Lublinie z Motorem.
-   Zawodnicy obu zespołów dziękują swoim kibicom za doping
-   Stalowcy na środku boiska cieszą się z 3 punktów
90+4   Koniec spotkania. Wygrywamy na Hetmańskiej 2:1
90+4   Drzymała od bramki
90+3   Stal gra już na czas. Kolejny aut dla Stalowów
90+2   Gil wywalcza aut na połowie Wisły. Za chwilę kolejny aut z tego samego miejsca. 1,5 minuty do końca meczu
86   Stalowcy faulują na połowie Wisły
84   Jarosław Piątkowski z rzutu wolnego. Wasiluk wychodzi na 5 metr i pewnie łapie
75 Damiana Skałę zmienia Barłomiej Gliniak
74   Reiman kolejny raz dośrodkowuje z rzutu rożnego. Za daleko i piłka opuszcza plac gry
66   Wisła za wszelką cenę dąży do wyrównania
65   Koczon w akcji lewą stroną. wrzuca piłkę w pole karne niestety żaden ze Stalowców nie zamyka akcji
64   Aut dla Wisły na połowie Stali
63   Piątkowski dośrodkowuje na pierwszy słupek z rzutu rożnego. Reiman wybija piłkę
62   Rzut rożny dla Wisły z prawej strony
61 GOOOL !!! Ładna akcja Stali. Daniel Koczon, który przed chwilą pojawił się na boisku strzela z narożnika pola karnego. Drzymała wybija piłkę przed siebie. Na 2 metrze do piłki dopada Milunovic i pakuje ją do bramki
60 Daniel Koczon za Kamila Bętkowskiego
59   Strzał Bętkowskiego z 15 zablokowany przez obrońców
58   Goście po raz kolejny bliski strzelenia bramki. Nadal mamy 1:1 na Hetmańskiej
52   Aut dla Stali tuż przy narożniku boiska
51   Wojciech Reiman dośrodkowuje z rzutu wolnego. Do piłki doszedł Damian Skała ale jego uderzenie głową wylądowało nad poprzeczką bramki
50   Faulowany Bętkowski. Rzut wolny dla Stali
48   Zamieszanie w polu karnym ale nie stwarzają Stalowcy dużego zagrożenia pod bramka Drzymały
48   Reiman z rzutu rożnego. Bętkowski strzela, ale piłka odbija się od obrońcy i jeszcze jeden rzut rożny
47   Stalowy atakują prawą stroną. Strzał Skały i tylko rzut rożny
46   Stalowcy faulują na środku boiska
46   16:02 i zaczynamy II połowę. Od środka Wisła Sandomierz, a dokładnie Patryk Róg
-   Oba zespoły zaczną II połowę bez zmian
    Wisła Sandomierz również wybiega już z szatni Stadionu Miejskiego "Stal"
16:01   Stalowcy wybiegają już na płytę boiska
45   Arbiter nie dolicza do pierwszej połowy ani minuty i mamy w Rzeszowie przerwę. Jak na razie 1:1
45   Słaby strzał Bętkowskiego. Drzymałą bez kłopotów łapie
45   Aut dla Stali na wysokości pola karnego gości
44   Aut dla Wisły na połowie Stali
42   Reiman wrzuca w pole karne. niestety jednak nikt nie dochodzi do piłki w polu karnym
42   Aut dla Stali na wysokości pola karnego gości
41   Róg fauluje. Stalowcy z własnej połowy od rzutu wolnego
39 Mamy niestety wyrównanie. Kacper Piechniak w sytuacji sam na sam pewnie pokonuje Wasiluka. Wszystko zaczęło się od starty piłki przez Stalowców na środku boiska
39   Mokrzycki ostro fauluje. Arbiter nie pokazał jednak kartki
37   Reiman z rzutu rożnego. Za głęboko i Wisłą przejmuje piłkę
36   Kordas wywalcza rzut rożny po lewej stronie
35   Kolejna akcja Stali. Kolejny strzał Reiman. Niestety tuż obok lewego słupka braki strzeżonej przez Patryka Drzymałę
35   Juda wrzuca piłkę w pole karne. Wasiluk pewnie łapie
34   Pikul z prawego skrzydła dośrodkowuje w pole karne. Na 11 metrze dochodzi do niej Reiman jednak strzela nad poprzeczką
33   Wisła zacznie od bramki
31   Ceglarz w indywidualnej akcji na lewym skrzydle. Niestety Drzymała wyszedł z bramki i złapał piłkę
31   Piechniak za daleko wypuścił sobie piłkę i opuściła ona plac gry
29   Przerwa w grze. Jeden z zawodników Stali ma lekki uraz
29   Aut dla Stali na własnej połowie z prawego skrzydła. Po chwili piłkę łapie Wasiluk.
28   Kursa przerywa kontrę Wisły na środku boiska faulem
27   Mecz się ożywił. Akcja Wisły i Wasiluk zmuszony do interwencji. Na szczęście po raz kolejny bardzo pewnej
26   Pikul w odpowiedzi strzela z 16 metrów. Drzymała pewnie łapie
25   Kontra Wisły. Zawodnik gości decyduje się na strzał z 40 metrów. Chciał zaskoczyć tym Wasiluka ale bramkarz Stali pewnie złapał piłkę
23   Aut dla stali na prawym skrzydle. Za chwilę kolejny ale tym razem dla Wisły
23   Reiman fauluje na środku boiska
21   Kursa niedokonanie do Milunovica i goście przejmują piłkę
21   Reiman z rzutu rożnego na 5 metr. Obrońca Wisły wybija piłkę na aut
20   Skała wywalcza rzut rożny na prawej stronie boiska
19   Stalowcy od początku meczu przeważają
18   Kibice Wisły również dopinguj swój zespół
17   Aut dla Stali na wysokości pola karnego gości. Niestety za chwilę aut dla Wisły
17   Aut dla Stali na środku boiska
15   Wojciech Reiman z rzutu wolnego znów w mur
14   Reiman faulowany. Do bramki Drzymały około 35 metrów
13   Piątkowski dośrodkowuje. Wasiluk łapie i za chwilę kontra Stali, po której Drzymałą łapie piłkę
12   Piłka odbija się od Damiana Skały i Wisła ma 3 rzut rożny w tym spotkaniu
11   Kolejna akcja Stali. Pikul decyduje się na strzał z prawego narożnika pola karnego. Szkoda, że niecelnie
10 GOOOL !!! Wojciech Reiman z rzutu wolnego trafia w mur. Piłkę w polu karnym przejmuje Peter Basista i precyzyjnym strzałem przy lewym słupku bramki Drzymały umieszcza piłkę w siatce
9   Faul na Kordasie i arbiter po chwili zawahania się gwiżdże rzut wolny dla Stali
9   Aut dla Stali na wysokości pola karnego gości
7   Aut dla Wisły na własnej połowie. Wracamy do gry po krótkiej przerwie związanej z kontuzją jednego z zawodników Stali
7   Basista wybija piłkę z własnego pola karnego i Stalowcy atakują
7   Kolejny rzut rożny dla gosci
6   Bętkowski niedokładnie i kończy się to autem dla gości z Sandomierza
5   Dośrodkowanie z rzutu rożnego Wojciecha Reimana. Stalowcy jednak faulują w polu karnym
4   Ceglarz z narożnika pola karnego. Drzymała z trudem na rzut rożny
4   Kibice Stali od samego początku dopingują swój zespół
4   Dośrodkowanie Piątkowskiego i piłka całym obwodem opuszcza plac gry. Stalowcy od własnej bramki
3   Juda bezpośrednio z rzutu wolnego. Wasiluk wybija na rzut rożny
2   Kolejny faul Stalowców. Do bramki Wasiluka około 30 metrów
2   Stalowcy faulują na środku boiska
1   Wasiluk od bramki po niedokładnej akcji Wisły
1   15:02 i zaczynamy pierwszą połowę spotkania pomiędzy Stalą Rzeszów a Wisłą Sandomierz. Od środka
-   Stalowcy zagrają dziś w koszulkach w biało - niebieskie pasy i niebieskich spodenkach. Wisła zagra w strojach czerwono - niebieskich
15:00   Arbiter Grzegorz Jabłoński z Krakowa wyprowadza obie jedenastki na płytę bioska
14:54   Zawodnicy zeszli już do szatni. Za kilka minut pierwszy gwizdek arbitra w dzisiejszym spotkaniu
-   Trener Tadeusz Krawiec od pierwszej minuty wystawił w dniu dzisiejszym 4 pozyskanych zimą piłkarzy (Bętkowski, Pikul, Basista, Milunovic)
14:50   Zawodnicy obu zespołów są jeszcze na rozgrzewce. Do rozpoczęcia piłkarskiej wiosny an Hetmańskie 69 jeszcze 10 minut
-   Arbitrem, który poprowadzi niedzielny mecz przy Hetmańskiej 69 będzie Grzegorz Jabłoński z Krakowa. Na liniach pomagać mu będą Marcin Ciepły oraz Tomasz Chajdecki.
14:38 Przed rozpoczęciem meczu zapraszamy na naszą stronę internetową www.stalrzeszow.pl lub na profile na FB https://www.facebook.com/StalRzeszow, TWITTERZE: https://twitter.com/StalRzeszow i INSTRAGRAMIE: https://www.instagram.com/stalrzeszow1944/
14:36   Na trybunach Stadionu Miejskiego "Stal" zasiadają już pierwsi kibice
-   Skład Wisły Sandomierz jest również już dla Państwa dyspozycji
14;30   Stalowcy są już na rozgrzewce, a skład biało - niebieskich jest już dla Państwa dyspozycji
14:23   Dotarły do nas już składy obu zespołów i za chwilę podamy je Państwu
-   W Rzeszowie jest dziś słonecznie i nie ma żadnego zagrożenia ab mecz się nie odbył. Duża w tym zasługa firmy Grin-Estetyki i prezesa Zioło, którzy pomagali w odśnieżaniu boiska
-   Na rozgrzewce pojawiła się również całą jedenastka z Sandomierza
-   Bramkarze Stali Rzeszów Adam Wasiluk oraz Marcin Wieczerzak są już na rozgrzewce wraz ze swym trenerem Grzegorzem Nalepą
14:20   Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze 40 minut
-   Relację live z dzisiejszego meczu poprowadzi dla Państwa Piotr Ożóg
-   Serdecznie witamy wszystkich kibiców, którzy za naszym pośrednictwem będą śledzić relację live z meczu 20. kolejki pomiędzy Stalą Rzeszów a Wisłą Sandomierz