Puchar Polski, 29 Maja 2019 godzina 17:00
Stal Rzeszów Sokół Sieniawa
stal-rzeszow 3 : 0 sokol-sieniawa
23', Wojciech Reiman 35', 88'

Zapowiedź będzie dostępna wkrótce

Cel osiągnięty, Stal w finale

30 Maja 2019, godzina 09:35, autor: Tomasz Żuraw

Dobiegają końca rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Do finału przebojem awansowała Stal Rzeszów ...

2019.05.29 Sokół Sieniawa

... eliminując w meczu półfinałowym zespół Sokoła Sieniawa.

Z racji tego, że obie drużyny występują na tym samym szczeblu rozgrywkowym, a w drużynie z Sieniawy aż się roiło od wychowanków lub byłych zawodników Stali, kibice oczekiwali dobrego piłkarskiego spektaklu. Fajerwerków jednak nie było.
Gra w pierwszej połowie przebiegała pod dyktando naszej drużyny. Piłkarzom Sokoła należy oddać, że nie skupili się na murowaniu swojego przedpola, a nawet fragmentami próbowali prowadzić stosunkowo otwartą grę. Z drugiej strony, uważna gra naszych defensorów sprawiła, że biało-niebiescy z Sieniawy nie dopracowali się jednak ani jednej czystej pozycji strzeleckiej. Cieszy to tym bardziej, że na prawej obronie, pierwszy raz w wyjściowym składzie zagrał Łukasz Mozler, a na pozycji stopera Sławomir Szeliga.
Do momentu zdobycia pierwszej bramki, poza sporadycznymi akcjami skrzydłami kończonymi dośrodkowaniem, gra toczyła się praktycznie od szesnastki do szesnastki.
W dwudziestej czwartej minucie dynamiczną akcją popisał się, najbardziej aktywny zawodnik Stali w tym okresie Dominik Chromiński. Krótkim zwodem zawinął obrońcę i precyzyjnie zagrał w kierunku Tomasza Płonki. Niefortunnie w tym momencie zainterweniował Kacper Drelich, pragnąc przeciąć to podanie i odbita piłka znalazła się w bramce, mijając zdezorientowanego Matthew Korziewicza.
Kilka minut później, ze strony Stali zbyt lekko strzelał Piotr Ceglarz, a po stronie Sieniawy solowym rajdem popisał się Szymon Kardyś, ale zabrakło mu precyzyjnego wykończenia tej akcji.
Kolejne minuty przyniosły dwa rzuty wolne po faulach Bartłomieja Purchy, do których wyegzekwowania podszedł nasz kapitan Wojciech Reiman, by ustalić, jak się okazało, wynik pierwszej połowy tego spotkania. O ile, przy tym pierwszym, Korziewicz wyszedł obronną ręką (dosłownie), piąstkując piłkę na aut bramkowy, to już przy drugim, miał o wiele mniej do powiedzenia. Precyzyjnie bita piłka z prawie 35 metrów znalazła się w bramce po odbiciu od słupka.
W drugiej połowie nastąpiło spore ożywienie w szeregach gości i gra się nieznacznie wyrównała. Zanim to nastąpiło, dwie minuty po rozpoczęciu gry Damian Sierant po „złamaniu” piłki do środka, zdołał ostemplować poprzeczkę przeciwników.
Po stronie Sokoła, uaktywnił się Jarosław Lis, ale największe problemy zaczął stwarzać w naszym polu karnym wprowadzony tuż po przerwie Mateusz Jędryas. Po jednej z jego akcji, kiedy upadł na murawę w polu karnym, sędzia wyprosił na trybuny zbyt energicznie domagającego się przyznania rzutu karnego, trenera sieniawian Szymona Szydełko.
Ze strony Sokoła odnotować jeszcze należy dwa wydarzenia. Precyzyjne uderzenie z wolnego Patryka Kapuścińskiego, po którym Dominik Kalinowski ekspediując piłkę na róg, pokazał, że jest w dobrej dyspozycji sportowej oraz zdobytą przez Kacpra Drelicha bramkę, ale niestety z pozycji spalonej wychwyconej przez sędziego bocznego.
Końcówka meczu to okres dość chaotycznej gry z obu stron. Rozluźnienie szyków obronnych i bierność defensorów Sokoła wykorzystał Wojciech Reiman, sprytnie zagrywając prostopadłą piłkę do Łukasza Zagdańskiego, który zachowując sporo zimnej krwi w sytuacji sam na sam z bramkarzem, podczas mijania go zwodem, został przez niego sfaulowany. Strzelając bramkę z karnego, Wojtek Reiman ustalił wynik spotkania.
Finał wojewódzkiego Pucharu Polski zostanie rozegrany 12 czerwca, a przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Sokoła Sokolniki.

Stal Rzeszów - Sokół Sieniawa 3-0 (2-0)
1-0 23 min. Kacper Drelich (samob.)
2-0 36 min. Wojciech Reiman
3-0 88 min. Wojciech Reiman (karny)

STAL RZESZÓW: Dominik Kalinowski - Piotr Głowacki (46. Dariusz Jarecki), Sławomir Szeliga (46. Damian Kostkowski), Peter Basista, Łukasz Mozler, Damian Sierant (65. Damian Nowacki), Adrian Ligienza, Wojciech Reiman, Piotr Ceglarz (72. Michał Nawrot), Dominik Chromiński (77. Szymon Kobusiński), Tomasz Płonka (70. Łukasz Zagdański).
SOKÓŁ SIENIAWA: Matthew Korziewicz - Damian Skała, Sebastian Padiasek, Szymon Kardyś, Damian Jędryas, Kacper Drelich, Patryk Kapuściński, Jarosław Lis, Bartłomiej Purcha (69. Patryk Broda), Rafał Surmiak, Przemysław Nalepka (46. Mateusz Jędryas).

ŻÓŁTE KARTKI: Adrian Ligienza (Stal Rzeszów); Patryk Kapuściński, Przemysław Nalepka, Kacper Drelich (Sokół Sieniawa);

Na dzisiaj to już wszystko. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Paweł Hanulak
    Bilety na ten mecz (8 czerwca, 17:00) można już kupować poprzez stronę Stali Rzeszów
    Podejmować będziemy wtedy aktualnego lidera rozgrywek - Podhale Nowy Targ!
    W przypadku zwycięstwa, awans do II ligi rozegra się w ostatnim meczu, tydzień później na stadionie przy ulicy Hetmańskiej
    A naszą drużynę, już w sobotę, w Chełmie, czeka arcyważne spotkanie z tamtejszą Chełmianką!
    Drużyna Stali Rzeszów awansuje do finału wojewódzkiego Pucharu Polski i zmierzy się tam z Sokołem Sokolniki! (12 czerwca, godzina 17:00)
90   Bardzo mocny strzał kapitana Stali, jednak wysoko nad bramką! Sędzia ponownie nie dolicza nic do regulaminowego czasu gry i kończy spotkanie!
90   Piękny przechwyt piłki Nowackiego na własnej połowie, od razu ruszył do przodu, jednak ofensywną akcję przerwał mu faulem zawodnik Sokoła, do strzału przymierza się Wojtek Reiman!
88 Do piłki podchodzi Wojtek Reiman i pewnym strzałem w okienko bramki Korziewicza podwyższa wynik spotkania na 3:0!
86   Piękna akcja Zagdańskiego, który jest faulowany w polu karnym! Rzut karny!
85   Gol na Sokoła, jednak bramka Drelicha nieuznana, zawodnik był na spalonym
84   Spotkanie przeniosło się do środkowej części boiska
83   Bardzo dobre interwencje w obronie Sebastiana Padiaska, który przerwał dwie dobrze zapowiadające się akcje Stali
81   Stal zamknięta na własnej połowie, niecałe 10 minut do końca meczu
78   Błyskotliwe wejście w pole karne Rafała Surmiaka, akcja gości jednak przerwana przez Jareckiego
77 Szymon Kobusiński wchodzi na boisko za Dominika Chromińskiego
76   Dośrodkowanie Skały, do piłki najwyżej wyskakuje M Jędryas, strzela, jednak minimalnie nad bramką
75   Kapuściński oddaje piękny strzał pod poprzeczkę, jednak bramkarz Stali popisuje się również bardzo dobrą interwencją
74   Teraz fauluje go Kostkowski i bardzo dobrą okazję do strzału z okolic 25 metra będzie miał Patryk Kapuściński
73   Ponownie wspomniany przed chwilą zawodnik dochodzi do dobrej sytuacji w polu karnym, jednak strzela w boczną siatkę bramki Kalinowskiego
71   Druga połowa to zdecydowana przewaga drużyny gości, sporo w tym zasługi Mateusza Jędryasa, przez którego przechodzi większość akcji Sokoła
71 Piotr Ceglarz schodzi z boiska, zastępuje go Michał Nawrot
70 Patryk Broda za Bartłomieja Purche
69   Po tej sytuacji gorąco zrobiło się w sztabie trenerskim Sokoła i ostatecznie sędzia spotkania wyrzuca trenera Szydełko na trybuny!
68   Zamieszanie na murawie po akcji Sokoła, która zakończyła się spięciem pomiędzy Kostkowskim i Mateuszem Jędryasem, który padł w polu karnym, jednak gwizdek sędziego milczy
66   Nowacki opatrywany poza boiskiem przez sztab medyczny Stali Rzeszów
64 Za Damiana Sieranta wchodzi Damian Nowacki
63   Peter Basista błyskotliwie wychodzi ze swojej połowy z ofensywną akcją, podaje do Reimana, ten niestety traci piłkę i z kontrą wyszli zawodnicy Sokoła, jednak ostatnie podanie do Jędryasa niecelne i rozpocznie grę Kalinowski
62   Rzut z autu dla Sokoła na wysokości naszego pola karnego
60   Jarecki!!! Bardzo dobry strzał zawodnika Stali, jednak minimalnie niecelny!
60   Do piłki podchodzi Darek Jarecki
60   Faul w okolicach 20 metra na Reimanie
58   Tomasz Płonka w doskonałej sytuacji pod bramką podaje piłkę wprost do przeciwnika, mogło być groźnie
47 Kacper Drelich ukarany żółtą kartką
56   Pierwsze, poważniejsze zagrożenie pod bramką Stali! Piłkę na 16 metrze przyjmuje Damian Jędryas i strzela, Kalinowski jednak popisuje się bardzo dobrą interwencją i broni ten strzał "na raty"
55   Rzut rożny dla Sokoła po akcji starszego z braci Jędryasów - Mateusza
54   Strzał Purchy na bramkę Kalinowskiego, bardzo niecelny
51   Mateusz Jędryas podaje do Surmiaka, ten przewraca się w polu karnym, ale czystą interwencją popisał się Kostkowski
49   Reiman wycofuje piłkę do Chromińskiego, ten jednak bardzo wysoko nad bramką Korziewicza
49   Rzut rożny dla Stali Rzeszów
48   Bardzo groźnie wyglądające wejście Kostkowskiego, Damian Jędryas leży na boisku, jednak sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu zawodnika Stali
46 Damian Sierant w poprzeczkę! Piłka odbija się od linii bramki i wychodzi w boisko
46 Sędzia rozpoczyna drugą połowę spotkania
46 Na murawie pojawia się wychowanek Stali Rzeszów - Mateusz Jędryas, który zastępuje Przemysława Nalepkę
    Na drugą połowę spotkania nie wyjdzie Piotr Głowacki i Sławek Szeliga
    Od razu po przerwie na boisku pojawią się Damian Kostkowski i Dariusz Jarecki
    Posiadanie piłki: Stal 66%, Sokół 34%
    Spalone: Stal 2, Sokół 1
    Faule: Stal 6, Sokół 9
    Rzuty rożne: Stal 3, Sokół 0
    Strzały celne (niecelne): Stal 3 (5), Sokół 0 (2)
    Kilka statystyk, które zbiera dla Was Marcin Bąk
45   Sędzia nie dolicza nic do regulaminowego czasu gry i kończy pierwszą połowę
45   Ostatnia minuta pierwszej połowy spotkania
44   Bardzo dobre dośrodkowanie\strzał naszego zawodnika, jednak piłka przechodzi minimalnie obok słupka bramki Sokoła
43   Chromiński przygotowuje się do dośrodkowania z rzutu wolnego po lewej stronie boiska
42 i daje zawodnikowi gości żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego
42   Nalepka przewraca się w naszym polu karnym, sędzia gwiżdze...
41   Faulowany Damian Jędryas w środkowej części boiska
39   Stal zdecydowanie przejęła inicjatywę na boisku w ostatnich minutach
38   Dośrodkowanie Damiana Skały w nasze pole karne, jednak zbyt mocne
35 GOOOL!!! Tym razem nasz kapitan oddaje strzał nie do obrony, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki bezradnie interweniującego bramkarza rywali! 2:0!
34   Seria kilku dobrych podań pomiędzy zawodnikami Stali, akcję faulem przerywa Purcha i ponownie Wojtek będzie miał doskonałą sytuację do strzelenia gola
33   Bardzo silny strzał i z problemami interweniuje Matthew Korziewicz, rzut rożny dla naszej drużyny
32   Wojciech Reiman podchodzi do rzutu wolnego z okolic 20 metra
31 Żółta kartka również dla Patryka Kapuścińskiego
29 Adrian Ligienza ukarany żółtą kartką
27   Piękne zgranie Chromińskiego do Ceglarza, ten jednak strzela prosto w bramkarza
24   Niefortunną interwencje zaliczył Kacper Drelich, który przy próbie wybicia piłki skierował ją do własnej bramki
23   W końcu groźniej pod bramką Sokoła i od razu z efektem bramkowym
23   Rzut rożny dla Stali
21   Atakuje Sokół, dobra interwencja Petera Basisty
20   Pierwsze 20 minut meczu to sporo walki, żadna z drużyn nie stworzyła sobie groźniejszej sytuacji pod bramką przeciwnika
17   Szeliga miękko w pole karne, jednak kolejna wrzutka naszych piłkarzy bardzo niedokładna
16   Akcja po drugiej stronie boiska, strzał Głowackiego jednak baaardzo niecelny
14   Drelich dochodzi do piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zbija ją do środka pola karnego, tam jednak dobrze interweniuje Basista i kończy akcję gości
12   Damian Sierant na spalonym
11   Indywidualna akcja Głowackiego zakończona dośrodkowaniem, jednak zbyt mocne, żeby koledzy mogli z niego skorzystać
9   Mozler przerywa akcję Sokoła i od razu zagrywa do Płonki, tego jednak uprzedza Kacper Drelich
7   Reiman ruszył do pressingu, który przyniósł efekt w postaci odbioru piłki i mieliśmy dobrą sytuację, jednak dośrodkowanie Basisty zdecydowanie za mocne
6   Ligienza strzela bardzo mocno, lecz niecelnie
4   Głowacki dośrodkowuje płasko do Płonki, któremu przeszkadza Drelich i Tomek nie dochodzi do piłki
4   Stal spokojnie rozgrywa atak pozycyjny od obrony
3   Szeliga prostopadłym zagraniem uruchamia Chromińskiego, ten próbuje dośrodkować, jednak piłka ląduje w rękach Koziewicza
1   Zawodnik Stali na spalonym
1   Pierwszy gwizdek!
    Przywitanie zawodników i już za chwilę początek spotkania!
    Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki
    Wychowankami i wielokrotnymi reprezentantami naszego klubu w przeszłości byli m.in. bracia Jędryasowie - Mateusz i Damian, Kacper Drelich, Sebastian Brocki czy też bramkarz Matthew Koziewicz
    Kilku zawodników dzisiejszych gości doskonale zna stadion i murawę przy Hetmańskiej
    Dla Sokoła Sieniawy: Drelich z karnego
    Bramki dla Stali zdobyli: Sierant, Płonka i Mozler
    5 maja na stadionie w Sieniawie padł wynik 3:1 dla naszej drużyny
    Całkiem niedawno obie drużyny spotkały się między sobą w rozgrywkach ligowych
    Arbitrem głównym będzie dzisiaj Jakub Pych, asystować będą mu Paweł Bałut i Jacek Chmiel (Dębica)
    Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i już za chwilę sędziowie dzisiejszego spotkania wyprowadzą obie jedenastki na murawę stadionu
    Zwycięzca dzisiejszego meczu spotka się w finale (12 czerwca) z drużyną Sokół Sokolniki
    Mamy już składy w jakich wystąpią oba zespoły
    Naprzeciwko siebie staną drużyny Stali Rzeszów i Sokoła Sieniawa
    Już za 10 minut na murawie tego obiektu rozpocznie się półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski!
    Witam Państwa ze stadionu "Stal" w Rzeszowie!