"Co u Ciebie nowego? Tyle lat Cię nie widziałem!"

25 Października 2019, godzina 22:37, autor: Michał Mryczko

Dokładnie punkt dzieli w tabeli II ligi Olimpię Elbląg i Stal Rzeszów. Bilans sezonu obie drużyny mają niemal identyczny - (...)

stal-błękitni(...)przy siedmiu zwycięstwach Olimpia zremisowała czterokrotnie i przegrała trzykrotnie, a Stal, przy takiej samej ilości wygranych, dzieliła się punktami trzy razy i cztery schodziła pokonana z placu boju. Już to zapowiada, że niedzielne starcie powinno być wyrównane.

Ostatnie spotkanie pomiędzy oboma zespołami odbyło się przed ponad pięcioma laty - 3 maja 2014 roku, właśnie na Agrykoli 8. W tamtym spotkaniu gospodarze pokonali Stal Rzeszów 2-0 po golach Tomasza Sedlewskiego i Kamila Graczyka. Ten pierwszy, jak i Tomasz Lewandowski, są jedynymi aktualnymi piłkarzami Olimpii, którzy pamiętają ten pojedynek. W Stali natomiast owe spotkanie pamiętać będzie jedynie...Miłosz Lewandowski, trener przygotowania fizycznego, który bronił wtedy bramki biało - niebieskich. Tak jedni, jak i drudzy jednak tego sezonu wspominać miło nie będą - po reformie II ligi, która scalała dwie - wschodnie i zachodnie - w jedną centralną, Olimpia i Stal nie zdołały zając miejsc 1-8 i musiały pożegnać się z tym poziomem rozgrywek. Gospodarze niedzielnego starcia na drugoligowy poziom wrócili już w kolejnym sezonie, a Stal, jak dobrze wiemy, w poprzednim.

Olimpia nie przegrała od trzech kolejek. Elblążanom dobrze wiedzie się zwłaszcza na wyjeździe(na siedem takich meczów tylko jedna przegrana - z Gryfem Wejherowo), ale, co oczywiste, i u siebie nie oddają oni pola rywalom(porażki ze Zniczem Pruszków i Stalą Stalowa Wola). Na wyróżnienie w drużynie trenera Adama Noconia zasługuje przede wszystkim Damian Szuprytowski, który ma na swoim koncie już osiem bramek w tej rundzie. Dla 30-letniego pomocnika jest to ogółem piąty sezon w barwach Olimpii.

W Stali Rzeszów w meczowym zestawieniu zabraknie z pewnością Wojciecha Reimana, który musi pauzować za kartki. Trener Janusz Niedźwiedź nie martwi się jednak zbytnio tym faktem: "Wojtek jest ważną częścią tego zespołu, ale naturalną koleją rzeczy jest, że w końcu jeden, drugi, trzeci zawodnik będzie wypadać. Po to jest 23 - osobowa kadra, po to wszyscy zawodnicy trenują, aby w momencie, w którym zabraknie na przykład Wojtka, być przygotowanym. Stąd czasem pewne korekty, które chwilami są niezrozumiałe dla ludzi z zewnątrz. Dlaczego? Bo podejrzewamy, że takie sytuacje się mogą wydarzyć, zwłaszcza w końcówce sezonu, więc musimy mieć graczy w przygotowaniu bezpośrednim" - powiedział na konferencji prasowej po meczu z Błękitnymi Stargard szkoleniowiec rzeszowian.

Biało - niebiescy, po ubiegłotygodniowym przełamaniu się, z pewnością będą chcieli pójść za ciosem. Łącznie z tym meczem, do zakończenia rozgrywek w aktualnym roku(runda jesienna plus trzy kolejki rundy wiosennej) pozostało sześć spotkań. Tabela II ligi nadal jest niezwykle spłaszczona, zatem każdy punkt jest na wagę złota. W dotychczasowej historii starć pomiędzy Olimpią i Stalą wygrywaliśmy sześć razy, sześć razy także padł remis, a dwukrotnie wygrywali elblążanie. Jak będzie tym razem? Mecz Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów już w niedzielę, 27 października, o 13:05. Mecz będzie transmitowany na antenach TVP 3.

Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów

27 października, 13:05

Stadion Miejski w Elblągu, Agrykoli 8

Transmisja live wideo

Transmisja live tekstowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
reklama