Do trzech razy sztuka. Pokonać północ!

18 Października 2019, godzina 13:05, autor: Michał Mryczko

Już jutro czeka nas trzecie z rzędu spotkanie z zespołem z północy Polski. Po niespodziewanej przegranej "u siebie"(...)

stal-błękitni

(...) z Gryfem Wejherowo (1-2) przed dwoma tygodniami i porażce sześć dni temu w Bytowie z tamtejszą Bytovią (2-3), na Hetmańską 69 zawita kolejna drużyna z "góry mapy" - Błękitni Stargard.

Siódmy sezon z rzędu rozgrywa zespół ze Stargardu na tym poziomie rozgrywkowym. Doświadczony zatem drugoligowiec aktualnie plasuje się na tuż za naszymi plecami - na ósmym miejscu - z taką samą zdobyczą punktową jak Stal Rzeszów. Co różni obie sytuacje - zespół z północy nie zanotował jeszcze ani jednego remisu; na dobytek punktowy składa się siedem zwycięstw i sześć porażek(rzeszowianie natomiast zremisowali trzykrotnie, przy sześciu wygranych i czterech przegranych).

Doświadczony nie odnosi się w tym przypadku do wieku zawodników - podopiecznymi trenera Adama Topolskiego to w większości młodzi zawodnicy( średnia - 22,3 lat), wychowankowie klubu, do czego włodarze klubu ze Stargardu przyzwyczaili już na przestrzeni lat. W sobotę znajomą kibicom Stali twarzą w zespole gości będzie bramkarz Konrad Skuza. Zawodnik, który większość swojej juniorskiej kariery spędził na Wyspach Brytyjskich, w sezonie 2017/2018 bronił biało - niebieskich barw.

Stalowcy do tego spotkania przystąpią z ogromną żądzą rewanżu. Po niespodziewanej przegranej na własnym boisku z Gryfem Wejherowo i zaciętym pojedynku w Bytowie, podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia z pewnością będą chcieli odwrócić kartę w spotkaniach z zespołami z północy Polski. Będzie to pierwsze w historii starcie pomiędzy oboma zespołami, zatem tak Stal, jak i Błękitni będą walczyć przede wszystkim o ligowe punkty, ale także, co za wygraną idzie, o najlepsze z możliwych otworzenie statystyki.

stal-błękitni

Stal Rzeszów - Błękitni Stargard

Sobota, 19.10.2019r., 15:00

Otwarcie bram i kas: 14:00

Bilety online

Transmisja live wideo

Transmisja live tekstowa

 

REKLAMA
reklama