Hit kolejki przy Hetmańskiej

30 Kwietnia 2019, godzina 16:07, autor: Jakub Zaczkiewicz

Po zwycięskiej wyprawie do Połańca tym razem piłkarzy trenera Janusza Niedźwiedzia czeka starcie z Hutnikiem Kraków.

2018.09.29 Hutnik Kraków

Mecz ten można śmiało określić mianem hitu 27. kolejki.

Gdy we wrześniu 2018 roku Hutnik Kraków podejmował u siebie rzeszowską Stal wówczas był to mecz lidera z wiceliderem tabeli. Od tamtego meczu sytuacja szczególnie dla klubu z Krakowa mocno się zmieniła.
Do rundy wiosennej Hutnik Kraków także przystępował jako samodzielny lider ligowej tabeli. Nic więc dziwnego, że wśród sympatyków tego klubu pojawiały się liczne głosy, iż warto w tym sezonie powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Niestety dla naszych rywali nowa runda nie była już tak udana jak ta poprzednia. Po wznowieniu rozgrywek Hutnicy odnieśli trzy zwycięstwa, jeden remis i zanotowali aż pięć porażek co kosztowało ich spadek na 5 pozycję w tabeli.
Stal Rzeszów natomiast po odniesieniu zwycięstwa na trudnym terenie w Połańcu wciąż jest wiceliderem III-ligowych rozgrywek i wzorem wcześniejszych spotkań także i tym razem z pewnością będzie chciała sięgnąć po komplet ligowych punktów.
Poprzednie starcie pomiędzy tymi drużynami, które rozgrywano Krakowie zakończyło się remisem 1-1. Wówczas gola dla Stalowców zdobył Tomasz Płonka. Po tym meczu szkoleniowcy obydwu drużyn podkreślali podczas konferencji pomeczowej że spotkały się dwa mocne zespoły a sam mecz stał na dobrym poziomie.
Dyrektor sportowy naszej drużyny – Michał Wlaźlik przewiduje, iż także tym razem rzeszowską Stal czeka trudne spotkanie:
Michał Wlaźlik: W tym meczu bardzo ważna będzie pełna koncentracja. Mamy zgrany, mocny zespół, do którego wysoką jakość wnosi każdy zawodnik Bardzo szanujemy mistrza jesieni i szykujemy się na trudną przeprawę. Z pewnością smaku tej rywalizacji doda również liczna obecność kibiców gości. Jesteśmy jednak pewni, że także i nasi fani będą nas wspierać swoim dopingiem przez całe dziewięćdziesiąt minut.
Początek spotkania pomiędzy Stalą Rzeszów a Hutnikiem Kraków zaplanowano 1 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie

REKLAMA
reklama