Poznańska lokomotywa przybywa na Hetmańską

16 Sierpnia 2019, godzina 08:08, autor: Jakub Zaczkiewicz

Czas na kolejny mecz naszej drużyny na szczeblu centralnym. Tym razem rywalem „Stalowców” będą rezerwy Lecha Poznań.

Dwa zwycięstwa i jedna porażka – taki bilans jak dotąd zanotowała rzeszowska Stal w drugoligowych rozgrywkach. Mimo, iż jest to dopiero początek sezonu to wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, iż każda wygrana jest bardzo cenna dlatego też w sobotę celem gospodarzy z pewnością będzie walka o trzecie ligowe zwycięstwo. 

Lech Poznań to uznana marka nie tylko jeśli chodzi o pierwszy zespół, lecz także jeśli weźmiemy pod uwagę pracę z młodzieżą. Drugoligowe rozgrywki to kolejny sposób dla Poznaniaków na szlifowanie swoich talentów. W wywiadach potwierdzał to z resztą również sam trener Rafał Ulatowski:

Rafał Ulatowski: Awans do drugiej ligi jest dowodem na wysoki poziom szkolenia w Lechu. Zespół, który zwyciężył w trzecioligowych rozgrywkach złożony był w zdecydowanej większości z zawodników mających 18 i 19 lat.

Co ciekawe, gdy w ramach 3 kolejki ligowej nasi rywale podejmowali we Wronkach zespół Skry Częstochowa w drużynie z Poznania zagrali między innymi Maciej Makuszewski i Tomasz Cywka - czyli zawodnicy doskonale znani z kadry pierwszego zespołu "Kolejorza".

Jak jednak podkreśla Artur Pląskowski nasi piłkarze podchodzą jednak do tego spotkania świadomi swoich piłkarskich atutów:

Artur Pląskowski: Mimo tego, iż Lech Poznań to z pewnością mocna piłkarska marka i w sobotę zagra zapewne kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością, to my podchodzimy do tego pojedynku jak do każdego innego pewni swoich piłkarskich umiejętności. 

Rzeczywiście „Stalowcy” kompleksów mieć nie powinni. Siedem zdobytych bramek w trzech dotychczasowych meczach pokazuje, iż nasi piłkarze doskonale czują się w ofensywie i potrafią znaleźć skuteczny sposób na obronę rywali.   

Warto dodać, że również w naszej drużynie znajdują się piłkarze, którzy w przeszłości zakładali koszulki poznańskiego Lecha jak chociażby Dominik Chromiński czy też Damian Sierant.

Mecz Stal Rzeszów – Lech II Poznań rozpocznie się w sobotę, 17 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie.

REKLAMA
reklama