Z obozu rywala - Lech II Poznań

14 Sierpnia 2019, godzina 16:00, autor: Marcin Bąk

W najbliższą sobotę na stadionie przy Hetmańskiej 69 Stal zmierzy się z Lechem II Poznań.

piłka w grze

Marki jaką jest Lech Poznań nie trzeba nikomu przedstawiać, tym razem przyjdzie nam się mierzyć jednak z rezerwami 7-krotnego Mistrza Polski.

Kadra Lecha II Poznań opiera się przede wszystkim na młodzieżowcach i wychowankach akademii, dla których gra w drużynie rezerw ma być przede wszystkim okazją do zdobycia doświadczenia oraz ogrania się w dorosłym futbolu. Skład regularnie uzupełnia kilku doświadczonych zawodników, a wśród nich Grzegorz Wojtkowiak - były reprezentant Polski, który jest kapitanem poznaniaków.
- Mogę zapewnić, że nie będziemy pękać. Chcemy grać jak najlepiej i osiągać jak najlepsze rezultaty. Chcemy zarazem pokazać myśl szkoleniową Akademii Piłkarskiej Lecha – zapowiadał trener Rafał Ulatowski.  

Debiut na szczeblu centralnym dla drużyny trenera Ulatowskiego nie był udany. W pierwszym meczu sezony przyszło jej się mierzyć z Olimpią Elbląg. Dla młodych piłkarzy Lecha zderzenie z II-ligową rzeczywistością okazało się bolesne. Już w pierwszej minucie gry Olimpia wyszła na prowadzenie, a z biegiem meczu stwarzała sobie coraz to wyraźniejszą przewagę co zaowocowało drugą bramką na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po przerwie obrazy gry nie uległ większej zmianie, Olimpia kontrolowała mecz czego wynikiem były dwa kolejne trafienia. Mecz zakończył się więc wysoką porażką dla młodych piłkarzy z Wronek. 

W drugiej kolejce Lechici ponownie zagrali w roli gościa, tym razem udali się do Łęcznej na spotkanie z tamtejszym Górnikiem. W początkowych fragmentach pierwszej połowy Lech przejął inicjatywę, jednak nie potrafił tego wykorzystać za sprawą świetnie broniącego Rojka. Po kilku minutach do głosu doszli jednak „Górnicy”, którzy zaczęli coraz mocniej atakować na bramkę gości. Po zmianie stron tempo meczu spadło, optyczną przewagę wciąż mieli gospodarze, jednak żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. 

Na historyczne zwycięstwo w II lidze podopiecznym trenera Ulatowskiego przyszło czekać na trzeciej kolejki spotkać. Lech grający w roli gospodarza na stadionie we Wronkach podejmował Skrę Częstochowa. Był to pojedynek drużyn z dołu tabeli. Kadra gospodarzy została wzmocniona doświadczonymi Lubomirem Satką, Tomaszem Cywką oraz Maciejem Makuszewskim.

Mimo przewagi Lecha „na papierze”, przez większą część pierwszej połowy mecz był wyrównany, dopiero na kilka minut przed końcem gospodarze zaczęli grać szybciej i bardziej zdecydowanie czego efektem była bramka strzelona w 40. minucie. Druga część spotkania była jeszcze ciekawsza, obie ekipy otworzyły się i zaczęły stwarzać sobie coraz więcej okazji. Skra w 69. Minucie powinna wyrównać, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Na dwie minuty przed końcem rezultat ustalił Tupaj, który wykorzystał podanie od Makuszewskiego. 

Z pewnością w najbliższą sobotę czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Podbudowani pierwszym, historycznym zwycięstwem piłkarze trenera Ulatowskiego do meczu przystąpią na pewno w bardzo dobrych humorach, a przede wszystkim bez kompleksów. Stal natomiast przystąpi do tego spotkania tak jak zawsze, a więc skoncentrowana i nastawiona na zwycięstwo. 

II liga 2019/2020

28.07  Olimpia Elbląg - Lech  4-0
03.08  Górnik Łęczna - Lech  0-0
11.08  Lech - Skra Częstochowa  2-0

REKLAMA
reklama