Pierwsze tchnienie wiosny. Pogoń Siedlce podejmie Stal Rzeszów

16 Listopada 2019, godzina 14:00, autor: Michał Mryczko

W niedzielę czeka nas drugi etap wyjazdowego maratonu. W pierwszej wiosennej kolejce Pogoń Siedlce podejmie Stal Rzeszów

stal-pogoń.

Gospodarze, po rundzie jesiennej, zajmują w tabeli II ligi 14. pozycję - ostatnią, która gwarantuje utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym. Przed tygodniem podopieczni trenera Marcina Płuski również grali na własnym boisku i także z podkarpacką Stalą - tą ze Stalowej Woli. Goście wygrali ten mecz 2-1, a obie bramki dla zawodników Szymona Szydełki zdobył Robert Dadok. Siedlczanie takiemu wynikowi sami są sobie winni - nieskuteczność, zwłaszcza w pierwszej połowie, zaważyła na takim a nie innym końcowym rezultacie.

Rzeszowska Stal w ostatnim meczu wróciła na dobre tory i pokonała Skrę Częstochowa 2-1. Bramki dla biało - niebieskich zdobyli Damian Kostkowski i Grzegorz Goncerz. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia przez całe spotkanie byli stroną przeważającą i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Punkty, które na koniec rundy jesiennej zagwarantowały siódmą pozycję w tabeli z "oczkiem" straty do miejsca dającego prawo do udziału w barażach o Fortuna I ligę.

Jutrzejsze spotkanie, z kilku względów, będzie znacząco różne od starcia otwierającego tegoroczny sezon. Przede wszystkim, w październiku Kamila Sochę na ławce trenerskiej Pogoni Siedlce zastąpił Marcin Płuska. Zobaczymy zatem rywala mającego inny pomysł na grę, inne założenia taktyczne, być może także z różnym zestawieniem personalnym. Oba zespoły są również w innej sytuacji - siedlczanie aktualnie muszą walczyć o ucieczkę ze strefy bliskiej tej spadkowej, a rzeszowianie będą starali się wskoczyć do górnej szóstki. Oczywiście, na papierze nadal będzie to pojedynek beniaminka II ligi z zespołem, który jeszcze niedawno walczył na zapleczu Ekstraklasy, ale piłkarskie życie zweryfikowało historyczne i statystyczne zapiski.

Najprawdopodobniej ponownie naprzeciwko Stali Rzeszów stanie były zawodnik biało - niebieskich Tomasz Margol. Pomocnik, który przez łącznie dwa sezony występował w klubie z Hetmańskiej 69, z pewnością liczy na inny obrót wydarzeń niż w  lipcu - wtedy, w wyniku wielu niemiłych dla siebie zbiegów okoliczności, ostatecznie umieścił piłkę we własnej bramce, czym otworzył w 36. minucie wynik spotkania. Z drugiej strony z kolei w zestawieniu meczowym Stali Rzeszów pojawić się może Sebastian Pociecha, który w poprzednim sezonie bronił barw Pogoni.

Arbitrem niedzielnego starcia będzie Mariusz Korpalski. Sędzia ten był rozjemcą w sześciu meczach tego sezonu II ligi, ale nie prowadził w tej kampanii jeszcze spotkania z udziałem ani Pogoni Siedlce, ani Stali Rzeszów. Przez poprzednich pięć sezonów torunianin prowadził spotkania na zapleczu Ekstraklasy. Holistycznie patrząc na historię "gwizdanych" przez pana Korpalskiego meczów, czterokrotnie sędziował on ligowe spotkania Pogoni Siedlce (jedno zwycięstwo i trzy remisy) i raz Stali Rzeszów (remis z Olimpią Elbląg 3 kwietnia 2014 roku).

Pomimo różnej maści problemów w Pogoni Siedlce, drużyna ta nadal ma spore rezerwy. Rezerwy, które w każdej chwili mogą zamienić się w niebezpieczne atuty. Podopieczni trenera Płuski na własnym boisku z pewnością będą chcieli udowodnić, że potrafią grać w piłkę i postawią się drużynie, która zajmuje wyższe miejsce w tabeli. Stal Rzeszów jednak, będąc pewna swojego potencjału, napędzona ostatnim zwycięstwem, powinna wykorzystać swoją przewagę nie tylko sytuacji, ale również możliwości. Mecz ten jednak, jak każdy w II lidze, łatwy z pewnością nie będzie.

Pogoń Siedlce - Stal Rzeszów

Niedziela, 17.11.2019r., , 13:00

Transmisja live wideo

Transmisja live tekstowa

stal-pogoń

 

 

REKLAMA
reklama