Wyrównać rachunki z Garbarnią i Surmą

9 Sierpnia 2019, godzina 19:30, autor:

Na pierwszy mecz wyjazdowy w nowym sezonie nasi piłkarze udadzą się do Krakowa.

garbarnia

          Tam rywalami biało-niebieskich będą zawodnicy Garbarni. Rywal dobrze znany, bo jeszcze niedawno Stal walczyła z nim na boiskach III ligi.

          Dziś obie ekipy są II-ligowcami i na starcie sezonu zanotowały już zwycięstwa na swoim koncie. Garbarnia tydzień temu ograła Skrę Częstochowa, nasz zespół pokonał z kolei Pogoń Siedlce i Legionovię Legionowo. Teraz w starciu z ekipą z Małopolski chciałby zaksięgować na swoim koncie kolejną zdobycz. – W tej lidze trzeba szanować każdy zdobyty punkt. Z Legionovią dobitnie przekonaliśmy się, że tu nie ma słabych rywali i w każdym spotkaniu musimy grać jak najlepszą piłkę w naszym wydaniu. Ostatnio nam to trochę nie wychodziło, ale jestem przekonany, że jeśli z w Krakowie zagramy na swoim normalnym poziomie, to nie wrócimy do domu z pustymi rękami – uważa Janusz Niedźwiedź, trener naszego zespołu.

garb1

[2017.05.03 Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 1:2, na zdjęciu m.in. Sławomir Szeliga (przy piłce)]

          Za ostatni mecz dużo pochlebnych ocen zebrali Artur Pląskowski i Wiktor Kaczorowski. Ten pierwszy strzelił dwa gole ekipie z Mazowsza, z kolei młody bramkarza błysnął kilkoma udanymi interwencjami. – Cieszę się, że mogłem pomóc zespołowi, z drugiej strony koledzy z pola też są dla mnie dużym wsparciem. Najważniejsze, że nasza współpraca jest na tyle dobra, że prowadzi do kolejnych wygranych. Mam nadzieję, ze podobnie będzie w starciu z Garbarnią – powiedział golkiper naszej drużyny.

          W zespole Garbarni po spadku z I ligi zmieniła się w części kadra zawodnicza i sztab trenerski. Tak się składa, że obecnie za wyniki pierwszej drużyny odpowiada Łukasz Surma. To jedyny trener, który na wiosnę zdołał pokonać Stal w walce o ligowe punkty, prowadząc wówczas Sołę Oświęcim. W sobotę ponownie będzie chciał napsuć krwi biało-niebieskim. – W meczu z Skrą moi podopieczni zostawili mnóstwo zdrowia na boisku. To na pewno warunek niezbędny, by zdobywać punkty w tej lidze. Liczę, że w meczu ze Stalą zagramy z taką samą pasją i zaangażowaniem – stwierdził szkoleniowiec krakowskiej ekipy.

 

Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów

Stadion Garbarni na Rydlówce

Sobota, godz. 17:00


REKLAMA
reklama