Damian Sierant 12', Grzegorz Goncerz 52', Sławomir Szeliga 73', Szymon Kobusiński 84', Wojciech Reiman 89'

Powrócić na zwycięską ścieżkę

9 Kwietnia 2019, godzina 15:30, autor: Jakub Zaczkiewicz

Karuzela ligowa nabiera rumieńców. Już w środę naszych piłkarzy czeka kolejny ligowy pojedynek.

2019.03.30 Avia Świdnik

Tym razem na Hetmańskiej zamelduje się Spartakus Daleszyce. Rywal niewygodny, ale innego celu jak trzy punkty nasi piłkarze w tym meczu mieć nie mogą.

Chociaż obie ekipy dzieli w tabeli przepaść to nasz zespół doskonale zdaje sobie sprawę, że o punkty w tym meczu wcale nie będzie łatwo. Potwierdza to z resztą także historia dotychczasowych spotkań pomiędzy obiema drużynami. Mimo, iż ogólny bilans tych pojedynków jest zdecydowanie korzystniejszy dla Stali (4 zwycięstwa w 5 meczach) to należy podkreślić, iż tylko raz udało się naszym piłkarzom zwyciężyć różnicą większą niż jedna bramka. Co ciekawe w meczach ze Spartakusem Daleszyce dość regularnie do siatki rywali trafia Wojciech Reiman, który zdobywał gole w trzech meczach przeciwko tej drużynie.

Warto dodać, iż naszego rywala od niedawna prowadzi nowy trener, którym jest Krzysztof Trela. Na początku kwietnia zastąpił on na tym stanowisku duet Andrzeja Więcka oraz Marka Bębena. Jako nowy szkoleniowiec Spartakusa Daleszyce udanie zadebiutował w sobotnim spotkaniu przeciwko KSZO Ostrowiec Św, w którym jego drużyna zwyciężyła 2-1.

Mecz Stali Rzeszów ze Spartakusem Daleszyce odbędzie się w środę 10 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej 69.

Konsekwencja nagrodzona zwycięstwem

11 Kwietnia 2019, godzina 12:35, autor: Tomasz Żuraw

Do spotkania ze Spartkausem, trener Janusz Niedźwiedź wraz ze sztabem szkoleniowym, wystawił osiemnastkę meczową identyczną ...

2019.04.10 Spartakus Daleszyce

jak w sobotnim meczu w Oświęcimiu. Nie było też żadnej zmiany personalnej w wyjściowej jedenastce. To było celowe zagranie – skomentował po meczu trener Stali. Zawodnicy dostali szansę rehabilitacji po sobotnim występie  i dodajmy, w pełni ją wykorzystali.

Pierwsza połowa zakończona jednobramkowym prowadzeniem przebiegała zdecydowanie pod dyktando biało-niebieskich. Nasi piłkarze, pomimo, że w wyjściowej jedenastce było aż pięciu potencjalnych obrońców, byli nastawieni bardzo ofensywnie. Dało się zauważyć dużą ruchliwość w środku pola, sporo akcji oskrzydlających,  arytmię gry wynikającą z krótkich i długich podań. Bramkarz przyjezdnych Szymon Pietras, był zdecydowanie najbardziej zapracowanym zawodnikiem Spartakusa. O ile akcje skrzydłami były widowiskowe dla oka, to najwięcej zagrożenia pod bramką gości przynosiły jednak prostopadłe podania. W dwunastej minucie gry, właśnie po takim zagraniu Goncerza, Sierant otworzył wynik. Doskonale w tym elemencie gry funkcjonował duet napastnik Goncerz – defensor Jarecki. Obaj wymienieni  gracze mieli po swojej szansie bramkowej, właśnie dzięki wzajemnym prostopadłym podaniom. Gole jednak nie padły, gdyż klasę pokazał Pietras, który w 38 minucie wyłuskał piłkę Jareckiemu, a w 45 wyszedł obronną ręką (dosłownie), po próbie przelobowania go, przez bardzo zdecydowanego w swych poczynaniach w tym meczu, jedynego w składzie, napastnika Stali.

Swoje szanse w tej części gry mieli też goście, ale kilkakrotne próby pokonania Otczenaszenki albo były minimalnie niecelne, albo nasz bramkarz popisywał się skutecznymi interwencjami. Swój kunszt bramkarski pokazał szczególnie przy uderzeniach Blicharskiego w trzydziestej drugiej minucie i Zawadzkiego (z rzutu wolnego) w trzydziestej szóstej.

W drugiej połowie, wydawało się, że spotkanie do końca przebiegnie lekko, łatwo i przyjemnie, tym bardziej, że Grzegorz Goncerz strzałem głową, po asyście z rogu Reimana, podwyższył wynik na 2:0.  Niestety - kilka minut dekoncentracji, żeby nie powiedzieć bałaganu, spowodowało bramkowe wyrównanie rywalizacji. Pierwszy gol dla gości padł po rzucie karnym, podyktowanym za faul Błażeja Cyferta na wprowadzonym po przerwie doświadczonym Maciejskim , a wyegzekwowanym pewnie przez kapitana drużyny Ostrowskiego. Drugą strzelił głową  w zamieszaniu podbramkowym, po rzucie rożnym, stojący tyłem do bramki Bartosz Sot. To było kolejne ostrzeżenie dla stalowców, że w tej lidze, dopóki piłka w grze, nie można tracić koncentracji, ani na chwilę.

Na szczęście, naszej drużynie nie zabrakło konsekwencji w realizowaniu założonej taktyki, chłodnej głowy i tym sposobem końcówka zdecydowanie należała do nich. W kolejnych akcjach, z których trzy zakończyły się bramkami,  pierwsze skrzypce grali zawodnicy wprowadzeni po przerwie. To były bardzo wartościowe zmiany. Trzeciego gola zdobył przepięknym strzałem lewą nogą z powietrza Sławek Szeliga, wykorzystując wypiąstkowaną piłkę przez Pietrasa, po rzucie rożnym wykonanym przez Łukasza Mozlera. Czwartą strzelił Szymon Kobusiński z 17 metrów, korzystając z precyzyjnego podania wspomnianego Mozlera spod końcowej linii, a dzieła dokonał nasz kapitan Wojtek Reiman na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego.  Swój udział w zwycięstwie miał też bardzo aktywny Dominik Chromiński i Tomek Płonka.

Konsekwencja w grze się opłaciła. Kolejne zwycięstwo i punktowy dorobek drużyny powiększył się o trzy punkty.

Stal Rzeszów - Spartakus Daleszyce 5:2 (1:0)

5:2 Wojciech Reiman - 89 min

STAL RZESZÓW: Leonid Otczenaszenko - Dariusz Jarecki (46. Dominik Chromiński), Piotr Głowacki (66. Łukasz Mozler), Damian Kostkowski, Robert Trznadel, Błażej Cyfert, Damian Sierant(70. Szymon Kobusiński), Adrian Ligienza (57. Sławomir Szeliga), Wojciech Reiman, Michał Nawrot (46. Tomasz Płonka), Grzegorz Goncerz.

SPARTAKUS DALESZYCE: Szymon Pietras - Mateusz Zawadzki, Michał Cedro, Bartosz Bogacz (46.Mariusz Maciejski), Michał Jezierski, Bartosz Sot (83. Patryk Kukiełka), Szczepan Krzeszowski, Łukasz Zawadzki, Kamil Blicharski (76. Wiktor Bożyna), Kacper Kokosza, Piotr Ostrowski.

ŻÓŁTE KARTKI: Bartosz Sot, Kamil Blicharski (Spartakus), Szymon Kobusiński (Stal)

SĘDZIOWAŁ: Mateusz Kowalski (Kielce)

WIDZÓW: 500

To już tyle na dzisiaj. Następne spotkanie nasza drużyna rozegra na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska w sobotę o godzinie 15:00.
    Piłkarze cieszą się wraz z kibicami ze zwycięstwa!
    Po niezwykle emocjonującej drugiej połowie, wygrywamy ze Spartakusem Daleszyce 5:2!
90   Po długim wykopie Leona piłka trafia do Szymona Kobusińskiego, który zagrywa prostopadłą piłkę do kapitana naszego zespołu, a Wojtek pewnym strzałem ustala wynik spotkania.
89 GOOOL!!!
88 Żółtą kartkę otrzymuje strzelec bramki - Szymon Kobusiński.
84   Piękną, indywidualną akcję lewą stroną boiska popisał się Łukasz Mozler, który wygrał pojedynek sam na sam z obrońcą rywali, a następnie miękką podcinką zagrał do Szymona Kobusińskiego, a ten mocnym strzałem podwyższa prowadzenie Stal
84 GOOOL!!!
83 Patryk Kukiełka zastępuje strzelca bramki - Bartosza Sota.
82   Grzegorz Goncerz sprytnym zagraniem wypuszcza Płonkę, niestety bliżej do piłki miał Szymon Pietras i zaliczył kolejną, pewną interwencję.
79   Wojtek Reiman strzela na bramkę z 25 metra, jednak piłka ląduje w rękach bramkarza!
76 Zmiana w drużynie Spartakusa. Kamil Blicharski opuszcza boisko. Na jego miejsce wchodzi Wiktor Bożyna.
73   Rzut rożny. Dośrokowanie. Piłkę na siedemnasty metr piąstkuje bramkarz - Szymon Pietras. Sławomir Szeliga nawet chwilę się nie zastanawiał i huknął jak z armaty w samo okienko bramki! Tzw. gol typu "stadiony świata"!
73 GOOOL!!!
72   Stal ruszyła do ataku!
70   Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobywa Bartosz Sot.
70 2:2...
67   Na boisku leży Damian Siarant. Potrzebna jest pomoc lekarza.
66 Zmiana w drużynie Stali! Łukasz Mozler wchodzi za Piotra Głowackiego.
65 Po szybko wyprowadzonej kontrze Błażej Cyfert fauluje w polu karnym zawodnika gości i kontaktowego gola z jedenastu metrów zdobywa Piotr Ostrowski.
63   Karny dla Spartakusa!
62   Robert Trznadel oddaje płaski strzał na bramkę wprost w ręce bramkarza.
61   Piękny strzał z woleja Dominika Chromińskiego, jednak minimalnie nad poprzeczką!
59   Szansa dla Stali! Zamieszanie w polu karnym, piłka trafia pod nogi Wojtka Reimana, jednak ten niefortunnie kiksuje i obrońcy wybijają piłkę!
57 Trzecia zmiana w naszej drużynie. Sławomir Szeliga zastępuje Adriana Ligienze.
54 Żółty kartonik zobaczył również Bartosz Sot.
53 W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Kamil Blicharski.
52 GOOOL! Rzut rożny wykonuje kapitan naszego zespołu - Wojeciech Reiman, który dośrodkowuje piłkę w pole karne, a tam piłkę głową, po koźle, do bramki kieruje Grzegorz Goncerz!
50   Bardzo aktywny po wejściu jest Tomasz Płonka. Tym razem piętką zgrał piłkę do Chromińskiego, a ten wywalcza rzut rożny!
47   Dominik Chromiński na delikatnym spalonym.
46   Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!
  W drużynie gości Mariusz Maciejski zastępuje Bartosza Bogacza.
    Nasi piłkarze już na boisku!
  Szansę dostanie również Tomasz Płonka, który wejdzie na boisko za Michała Nawrota
  Będziemy mieć dwie zmiany na początku drugiej połowy! Darka Jareckiego zastąpi Dominik Chromiński.
    W innych, równolegle rozgrywanych spotkaniach m.in.: Podhale - Avia 1:1, Sokół - Hutnik 2:1, Wólczanka - Orlęta 1:0.
45   Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.
45   Piękna piłka za plecy obrońców Spartakusa i niezwykłą szybkością popisuje się Grzegorz Goncerz, który wyprzedza rywali i ma sytuację sam na sam! Próbuje przelobować bramkarza, jednak ten zachowuje zimną krew i ratuje swój zespół przed utr
44   Groźny faul Jareckiego. Sędzia daje ostatnie ostrzeżenie zawodnikowi.
41   Piotr Głowacki! Piękny strzał z 20 metrów naszego obrońcy, ale piłka trafia tylko w słupek podtrzymujący siatkę za bramką.
38   Mogło być 2:0! Szybką kontrą popisali się zawodnicy gospodarzy i Dariusz Jarecki miał bardzo dobrą sytuację na podwyższenie wyniku, ale niestety nic z tego nie wyszło.
36   W ostatnich minutach to goście sprawiają lepsze wrażenie i przed chwilą ponownie było groźnie pod naszą bramką. Tym razem z kłopotami, ale skutecznie po strzale głową - interweniuje Leon!
33   Rzut rożny dla Spartakusa!
32   Leonid Otchenashenko!!! Piękny strzał Michała Jeziorskiego z rzutu wolnego i równie piękna interwencja naszego bramkarza, który palcami przenosi piłkę nad poprzeczką!
31   Rzut wolny w okolicach pola karnego Stali Rzeszów!
28   Ponownie Piotr Głowacki! Piękna wymiana piłki z Dariuszem Jareckim na tzw. "klepkę" w polu karnym, jednak przy próbie strzału, w ostatniej chwili interweniuje Szczepan Krzeszowski.
25   Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Wojeciecha Reimana! Błąd popełnia bramkarz Szymon Pietras, który mija się z piłką, jednak nikt z naszej drużyny nie zamyka akcji i wynik spotkania nie ulega zmianie.
24   Rzut rożny dla Stali!
20   Piotr Głowacki , niezwykle aktywny w ostatnich minutach dośrodkowuje piłkę w pole karne, jednak w ostatniej chwili Goncerza ubiega obrońca drużyny przyjezdnej.
    W innych, równolegle rozgrywanych spotkaniach m.in.: Podhale - Avia 0:1, Sokół - Hutnik 2:1.
16   Robert Trznadel dośrodkowuje, lecz piłka odbija się od Michała Jeziorskiego i mamy pierwszy w tym meczu rzut rożny.
12 GOOOL! Po składnej akcji całego zespołu piłka trafia do Grzegorza Goncerza, ten zagrywa prostopadłą piłkę do Damiana Sieranta, który pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości! 1:0!
10   Gra się wyrównała i piłka większość czasu znajduje się w środkowej części boiska.
7   Piłkarz Spartakusa strzelił\dośrodkował piłkę z okolic 35 metra i to mogło zaskoczyć naszego bramkarza. Piłka trafiła w poprzeczkę!
4   Stal od początku próbuje przejąć inicjatywę w spotkaniu i rozgrywać piłkę na połowie gości, jednak na razie bez większego zagrożenia pod bramką.
1   Pierwsza szansa dla gospodarzy, ale dobrze interweniuje Szymon Pietras!
1   Pierwszy gwizdek!
    Sędziowie z Kielc wyprowadzają piłkarzy na boisko. Sędzią głównym będzie Mateusz Kowalski, a asystować będą mu Michał Molenda i Dominik Wrona.
    W pierwszym meczu, rozegranym w Daleszycach padł remis - 1:1. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Damian Kostkowski.
    Dzisiejszą relację prowadzi dla Was Paweł Hanulak.
    Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na boisku.
    W Rzeszowie mamy dzisiaj idealne warunki pogodowe dla piłkarzy. Zachmurzone niebo, około 9 stopni celsjusza i praktycznie bezwietrznie.
    Znane są już składy, w których wyjdą na boisko obie drużyny. Warto zanotować, że skład wyjściowy Stali jest identyczny jak w przegranym, sobotnim spotkaniu w Oświęcimiu. To pierwsza taka sytuacja w tej rundzie.
    Witam ze stadionu miejskiego "Stal" w Rzeszowie! Dokładnie za 20 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy rzeszowską Stalą, a Spartakusem Daleszyce!