Statystycznie o rywalu: Skra Częstochowa

5 Listopada 2019, godzina 11:30, autor: Jakub Zaczkiewicz

Naszym najbliższym rywalem będzie ekipa Skry Częstochowa. Przedstawiamy garść statystyk na temat naszego przeciwnika.

Skra Częstochowa to zespół plasujący się obecnie na piętnastej pozycji w tabeli. Wydaje się, że to co szczególnie charakteryzuje tą drużynę to chęć prowadzenia gry w spotkaniach na własnym stadionie. Co szczególnie interesujące wśród wszystkich ligowych zespołów to właśnie nasi najbliżsi przeciwnicy mogą pochwalić się najwyższym procentem posiadania piłki na mecz w spotkaniach domowych, który wynosi 62%. Co ciekawe w spotkaniach wyjazdowych statystyka ta ulega znacznemu spadkowi (do 49%).

Siłę zespołu w spotkaniach domowych zdaje się potwierdzać także średnia goli na mecz. U siebie Skra Częstochowa legitymuje się bowiem średnią wynoszącą 1.14, natomiast na wyjazdach średnia ta wynosi jedynie 0.38 gola na mecz. Ma to oczywiście odzwierciedlenie również w różnicy punktowej. Aż 13 z 15 punktów, które ten zespół ma na swoim koncie zostało zdobyte właśnie w Częstochowie.

A jak czasowo rozkładają się bramki podczas spotkań naszego przeciwnika? Zespół Skry zdecydowanie najwięcej trafień notuje w drugiej części meczu. Najwięcej goli rywale zdobywają pomiędzy 60-75 minutą (36% wszystkich trafień), natomiast na drugim miejscu od 75 do 90 minuty (27%). Widać więc, iż jest to zespół walczący do ostatniej minuty o pozytywny rezultat spotkania.

Ciekawie prezentuje się także statystyka zdobywanych goli. Liderem pod tym względem jest napastnik Dawid Wolny (4 gole), jednak tuż za nim plasuje się nominalny pomocnik Piotr Nocoń (3 gole).

Jednym z najczęściej faulujących zawodników rywali jest obrońca Mariusz Holik. Ten piłkarz zdecydowanie wyróżnia się również jeśli chodzi o ilość zbieranych żółtych kartek. Na ten moment został już pięciokrotnie ukarany w ten sposób przez arbitra.

Z kolei jeśli chodzi o najczęściej zmienianych zawodników przez trenera Pawła Ścieburę to są nimi Krzysztof Napora oraz Damian Niedojad. Obaj schodzili już siedmiokrotnie z boiska.

Widać również, iż gra zespołu opiera się na graczach doświadczonych a za trzon drużyny można uznać linię pomocy. To w niej grają piłkarze niemalże „niezmienialni” i wszyscy z nich są właśnie pomocnikami. Najwięcej minut w tym sezonie uzbierali:

Piotr Nocoń (29 lat. Piłkarz grał w każdym spotkaniu. Zmieniony jedynie trzy razy. Łącznie 1319 minut),

Kamil Zalewski (30 lat. Piłkarz grał w każdym spotkaniu. Zmieniony jedynie dwa razy. Łącznie 1346 minut),

Adam Olejnik (27 lat. Piłkarz grał w 14 meczach i co ciekawe jeszcze ani razu nie został zmieniony przez trenera. Łącznie 1260 minut)

Rafał Brusiło (30 lat. Piłkarz grał w 14 meczach i również ani razu nie schodził z boiska na ławkę rezerwowych).

Oczywiście statystyki nie grają i jak zawsze wszystko rozstrzygnie się na boisku.

Analizę przygotował: Jakub Zaczkiewicz