Wypowiedzi trenerów po meczu Skra Częstochowa - Stal Rzeszów

9 Listopada 2019, godzina 17:27, autor: Tomasz Flakowski

W sobotę 9. listopada Stal Rzeszów pokonała na wyjeździe Skrę Częstochowa 2-1. Po meczu głos zabrali trenerzy obu drużyn.

trener konferencja SkraPaweł Ściebura (trener Skry Częstochowa): Przegraliśmy mecz, ale są właśnie takie spotkania, gdzie nawet przy porażce trzeba pogratulować swojemu zespołowi. Dziś naprawdę zawodnicy pokazali że warto wierzyć w ten zespół, trzeba wierzyć do końca. Oni wierzyli do ostatnich minut meczu, że losy tego meczu można odwrócić. Szkoda że w ostatnich dwóch meczach nie zdobyliśmy punktu bo okazję do tego mieliśmy. Co do przebiegu dzisiejszego meczu, straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, po błędzie w ustawieniu, a druga bramka padła po kontrataku. Natomiast rzeczywiście warto wierzyć w tych chłopców, bo naprawdę ta gra nie wygląda tak jak to wskazuje miejsce w tabeli. Trzeba w nich wierzyć, bo zostawiają mnóstwo serca i zaangażowania i to było dzisiaj widać.


Janusz Niedźwiedź (trener Stali Rzeszów): Ten mecz w naszym wykonaniu naprawdę dzisiaj był dobry, ale to tylko jeden mecz, po ostatniej serii niepowodzeń, pokazaliśmy dzisiaj pazur. Szczerze gratuluję naszym piłkarzom, bo zasłużyli na to zwycięstwo. Mam nadzieję, że to jest pierwszy taki krok. Do końca roku zostały trzy mecze i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Nasza sytuacja po tym meczu niewiele się zmienia. Zdobyliśmy dzisiaj ważne 3 punkty, ale dla nas najważniejsze, żeby złapać serię i wygrać kolejne mecze, bo jednym swojej sytuacji nie zmienimy, a chcemy to zrobić. Mocno żałujemy, że dzisiejszego spotkania nie mogli obejrzeć nasi kibice, a wiem, że sporą liczbą wybrali się do Częstochowy. Myślę, że ten mecz mógłby się naszym fanom podobać. W meczu było dużo zaangażowania i walki. Szybka gra z obu stron, a my graliśmy z determinacją. Dlatego żal, że nie mogli zobaczyć tego spotkania i to akurat po ostatnim okresie, gdzie tym bardziej potrzebowaliśmy ich wsparcia, ale wiemy, że byli z nami i za to dziękujemy.

 

Skra Częstochowa - Stal Rzeszów 1:2 (0:1)

Bramki dla Stali zdobyli: Kostkowski (44'), Goncerz (71')

REKLAMA
reklama